Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Březinky

Historie
Březinky patřily k biskupickému panství, změny majitele jsou popsány u obce Biskupice. Roku 1869 byla součástí Březinek obec Vysoká. Pozemkovou reformou roku 1925 byl dvůr parcelován. Březinky byly zemědělská obec s převahou lesů. V letech 1810 – 1820 zde vznikla kolonie 14 dělnických domků a byla nazvána Příhonem. Vrchnost přenechala ve snaze získat pracovní síly zájemcům o stavbu domku potřebné pozemky a jistá práva k lesům.

V obci byl mlýn, pila (1910, 1930), elektrárenské družstvo (1924). V Nectavě je železniční zastávka. V nectavském údolí se těžil vápenec. V roce 1854 měla obec 294 obyvatel. 1880 – 249, 1900 – 211, 1921 – 207, 1930 – 191, 1950 – 157.

Obyvatelstvo bylo české národnosti, s nepatrnou německou menšinou. V roce 1924 byla v Březinkách zastoupena agrární strana.

Současnost
Ve středu obce se nachází obecní kaple, kde se konají každoročně poutní mše. V obci je také kulturní dům s venkovním tanečním parketem, který využívají především místní organizace k pořádání kulturních a společenských akcí. V obci je ustavena jednotka Sboru dobrovolných hasičů s vlastní hasičskou zbrojnicí. Pro sportovní činnost využívá místní organizace Svazu technických sportů fotbalové a volejbalové hřiště. Největším problémem současnosti obce je rekonstrukce místního vodovodu, který byl vybudován v roce 1944. Akce je projektově zajištěna, realizace však závisí na přídělu státní dotace z Ministerstva zemědělství.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.regionmtj.cz/place.asp?place=7, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA