Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čistá

Obec naleznete jižně od Litomyšle. Rozprostírá se v hlubokém údolí po obou březích říčky Loučné. Nadmořská výška se pohybuje od 380 do 560 m. Svou rozlohou 2 520 hektarů patří obec k největším v okrese Svitavy. Součástí obce je také osada Brlenka.

V Čisté v současnosti žije kolem 890 obyvatel ve 240 domech a je místem rekreace a odpočinku pro 60 rodin chatařů a chalupářů. Podstatnou část rozlohy obce, téměř 1000 hektarů, tvoří převážně smrkové lesy a hojná zeleň. O 1200 hektarů polí, luk a strání pečuje několik soukromě hospodařících zemědělců a Zemědělské družstvo Dolní Újezd. Obec pro svoji polohu, umístění mimo hlavní cesty, rozmanitost a nedotčenost přírody je cílem mnoha rodinných výletů a oblíbenou trasou cyklistů.

Občanům i návštěvníkům obce Čistá slouží dvě prodejny smíšeného zboží, pošta, ordinace praktického a dětského lékaře, kadeřnictví a jiné. Malé provozovny jsou zastoupeny několika truhlářskými dílnami, autoopravnou, autodopravou. Mnozí také často a rádi ocení tradiční služby hostince U Chlebounů, kde jsou pravidelně pořádány různé gastronomické, kulturní a společenské akce.

Společenský život a tradice se udržují a rozvíjí především díky spolkům, z nichž nejaktivnější jsou místní hasiči, sportovci a chovatelé. Zdaleka ne všechno, co stojí za to vidět, bylo možné popsat v několika řádcích nebo zachytit na fotografii. Přijďte se sami přesvědčit o malebnosti krajiny okolo Litomyšle o pohostinnosti a pracovitosti zdejších lidí.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://obec-cista.webovestudio.cz/, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA