Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nová Sídla

Historie
Obec se skládá ze samotných Nových Sídel a osady zvané Sedlišťka. Sedlišťka jsou mnohem starší částí obce než Nová Sídla. Významnou obcí a zemědělskou usedlostí byla již počátkem 14. století, kdy náležela Bludovi z Morašic. Po něm se stal jejich vlastníkem vysokomýtský měšťan Rudlin. Roku 1398 se Sedlišťka i s dvorem stala součástí biskupského majetku.

Roku 1412 je biskup Jan Železný osvobodil od odúmrti a prodal i s dvorem Michalovi z Dubu. Nová Sídla byla založena na panské půdě jako osada pro lidi pracující na sedlišťských statcích až roku 1790. Z roku 1837 je zachováno jejich pojmenování Neusiedel, z roku 1854 Nové sídlo. Pojmenování Nová Sídla se poprvé objevuje roku 1904.

Mezi pamětihodnosti patří kaple sv. Anny postavená roku 1876 a pomník věnovaný padlým vojínům první světové války z roku 1921.

Současnost
Obec Nová Sídla se nachází v nadmořské výšce 313 m ve vzdálenosti 5 km severozápadním směrem od Litomyšle. V současnosti má okolo 240 obyvatel.

Nová Sídla mají převážně zemědělský charakter. Hospodaří se na 241 hektarech, vodní plocha zabírá 2 hektary, 5 hektarů je zastavěno. V obci se nachází obchod se smíšeným zbožím.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.litomyslsko.cz/place.asp?place_id=26&area=12, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA