Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Otěšice

Historie
První písemná zmínka o existenci osady  ležící 12 km jižně od Stoda pochází z r. 1228, kdy náležela pražskému klášteru sv. Jiří. Už r.1328 se po vsi píše Ota z Otěšic a v r. 1365 Bohuš z Otěšic. Jejich potomci se pak titulovali jako Bohušové z Otěšic. Z r. 1495 pochází první zpráva o místní tvrzi. Brzy poté připojil Vilém z Chřínova Otěšice k Merklínu. Tvrz ve vsi záhy zpustla a v 16. století se již neuvádí. Z pobělohorských majitelů vesnice v rámci merklínského panství uveďme hraběcí rody Novohradských z Kolovrat, Morzinů a Pállfyů.

Dominantou obce je kaple sv. Vojtěcha z r. 1840, zachovalo se i několik příkladů lidové architektury.

Kompozice předkládaných návrhů otěšického obecního znaku klade důraz především na spojení připomínky domácího vladyckého rodu (přílba s klenotem stříbrno-červeně polcené ostruhy a s přikryvadly v rodových erbovních barvách) a kaple sv. Vojtěcha (atribut šípy). Zaniklá tvrz je prezentována cimbuřovitou hlavou štítu, klášter sv. Jiří v Praze červeným svatojiřským křížem ve stříbrném poli, zemědělství hrotem vidlí – podávek.

Návrhy jsou provedeny ve dvou barevných verzích, zatímco modrá symbolizuje místní potok, zelená podtrhuje zemědělský charakter obce i její lesnaté okolí. Připojené návrhy vlajky obce jsou deriváty znaku.

Čerpáno z oficiálních stránek obce: http://www.obecni-urad.net/source/index.php?ID=746, na kterých naleznete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA