Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Děčín

Děčínsko –  krásný kout země
Labské pískovce nebo také Českosaské Švýcarsko, České středohoří a Lužické hory.
Obnovené vyhlídky a rozhledny - na Sněžníku, Tanečnici, Vlčí hoře, Ploučnická vyhlídka, Belvedér. Půvabné zámky v Děčíně, Benešově nad Ploučnicí a v Jílovém. Zajímavé zříceniny hradu Tolštejn a Vrabinec, Skalní hrady, Falkenštejn, Šaunštejn, Chřibský hrádek.

Hřensko je turisticky atraktivní obec, odtud se otevírá přístup do strmých soutěsek říčky Kamenice. Rumburk a Tkalcovské domky (vesnická památková rezervace), areál bývalého kapucínského kláštera, secesní domy. Barokní kostel sv. Petra a Pavla ve Varnsdorfu, kde byla v r. 1830 provedena první úplná liturgická premiéra Beethovenovy skladby Missa solemnis. V obci Chřibská je v provozu nejstarší sklářská huť v Čechách.

Děčínsko a Šluknovsko poskytují díky své rozmanitosti ideální podmínky k rekreaci i ke sportovnímu vyžití, k pěší turistice i cyklistice. Hustá síť značených turistických stezek, navazujících bezprostředně na komunikace, umožňuje poznat nejcennější krajinné a přírodní partie s nespočetnými vyhlídkovými restauracemi a s pozoruhodnými rozhlednami.

Mezi těmi vynikají zejména majestátně vyhlížející kamenná věž na Děčínském Sněžníku, štíhlá vznosná stavba rozhledny na Jedlové, osmiboká věž na Tanečnici u Mikulášovic, dále rozhledny na Dýmníku u Rumburka, na Vlčí Hoře u Krásné Lípy a na Chlumu nad Děčínem. Jednou z turisticky nejatraktivnějších obcí děčínska je Hřensko, otevírající přístup do strmých soutěsek říčky Kamenice - Tiché a Divoké soutěsky s plavbou na pramicích a na světově proslulou Pravčickou bránu.
Turistické zajímavosti

Hrady a zámky

Benešov nad Ploučnicí
Zámek byl postaven v 16. století. Patří k nejlépe dochovaným stavbám vytvořených ve stylu saské renesance v Čechách.

Vstupné: dospělí 60 Kč, studenti, děti a důchodci 30 Kč.
Otevírací doba: duben a říjen od 9 do 16 hod., (středa až neděle), květen a září od 9 do 17 hod., (mimo pondělí), červen až srpen od 9 do 18 hod. (mimo pondělí).
Zajímavé akce: 23. června Benešovský slunovrat: historické trhy.

Hrad Budyně nad Ohří
První zmínky o hradu pocházejí již z počátku 14. století, v 16. století byl renesančně přestavěn. V interiéru se nachází laboratoř renesančního alchymisty.

Vstupné: dospělí 20 Kč, studenti, děti a důchodci 10 Kč.
Otevírací doba: duben až květen, září až říjen od 10.30 do 16 hod., (středa až neděle), červen až srpen od 10.30 do 17 hod., (mimo pondělí).

Zajímavé akce: 14. července Keltský kruh, festival keltské kultury s přehlídkou hudby a stepu.

Zámek Červený Hrádek
Dnešní barokní zámek získal podobu v 17. a 18. století. Koncem 17. století zde působil významný český sochař Jan Brokoff, který zde vytvořil několik děl a kašny.

Vstupné: dospělí 40 Kč, studenti, děti a důchodci 20 Kč.
Otevírací doba: duben a říjen od 10 do 16 hod., květen až září od 10 do 17 hod., jindy po domluvě.

Zajímavé akce: 2. září: Pohádkový zámek.

Zámek Duchcov
Barokní zámek postavený v polovině 18. století známým architektem Oktaviánem Broggiem. Se zámkem je spojeno jméno Giacoma Casanovy, který zde strávil posledních 13 let svého života.
Vstupné: dospělí 60 Kč, studenti, děti a důchodci 30 Kč.

Otevírací doba: duben a říjen od 9 do 16 hod. (středa až neděle), květen až září od 9 do 17 hod.,(mimo pondělí), červen až srpen od 9 do 18 hod.(mimo pondělí).

Zajímavé akce: 8. a 9. června Casanovské slavnosti. Letos byla rozšířena prohlídka o lovecký salonek a expozici erbů šlechtických rodů, které měly co do činění s duchcovským panstvím.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie Most
Tento gotický kostel byl v 70. letech minulého století přesunut. Kvůli důlní těžbě byl převezen 841 metrů od svého původního postavení.

Vstupné: dospělí 40 Kč, studenti, děti a důchodci 20 Kč.
Otevírací doba: duben a říjen od 9 do 16 hod., (středa až neděle), květen až září od 9 do 17 hod., (mimo pondělí), červen až srpen od 9 do 18 hod., (mimo pondělí).

Zajímavost: každý víkend je zpřístupněná kostelní věž.

Zřícenina hradu Házmburk
Házmburk patří mezi nejvýraznější dominanty Českého středohoří. Postaven byl před rokem 1292. Od konce 15. století hrad pustnul. Do dnešní doby se dochovala Černá a Bílá věž.

Vstupné: dospělí 20 Kč, studenti, děti a důchodci 10 Kč.
Otevírací doba: duben až září od 10 do 18 hod., (mimo pondělí, říjen od 10 do 16 hod., (mimo pondělí).

Zajímavé akce: 30. dubna proběhne tradiční pálení čarodějnic. 30. června a 1. července Dětský den.

Zámek Jezeří
Zámek přestavěný počátkem 18. století v barokním slohu patřil mezi nejzdevastovanější památky v Čechách. Ve 20. století byl kvůli důlní těžbě ponechán svému osudu, v roce 1965 měl být dokonce zbořen. Po revoluci je postupně opravován.

Vstupné: dospělí 40 Kč, studenti, děti a důchodci 20 Kč.
Otevírací doba: duben a říjen od 9 do 16 hod., (středa až neděle), květen a září od 9 do 17 hod., (mimo pondělí), červen až srpen od 9 do 18 hod., (mimo pondělí).

Zajímavé akce: 14. dubna Život na zámku - výjevy ze života šlechty, tentokrát přijdou na návštěvu i pohádkové bytosti. 12. a 13. května Keltové na Jezeří - kapely, řemesla, kuchyně a rituály starých Keltů. Letošní novinkou jsou 24. a 25. srpna noční prohlídky od 22 do dvou hodin po půlnoci. Poprvé se také mohou návštěvníci od 18. do 22. dubna podívat do tajuplných místností pod zámeckou zahradou.

Zámek Klášterec nad Ohří
Původně renesanční zámek byl v 19. století přestavěn ve slohu anglické pseudogotiky. V okolí zámku se nachází rozsáhlý park s 220 druhy dřevin, Thunovskou hrobkou a plastikami Jana Brokoffa.

Vstupné: dospělí 60 Kč, studenti, děti a důchodci 40 Kč.
Otevírací doba: duben až říjen od 9 do 17 hod., (mimo pondělí), listopad až březen od 9 do 15 hod., (mimo soboty a neděle).

Zajímavé akce: 8. dubna Velké pletení pomlázek, 3 až 7. července III. ročník festivalu Kláštereckých hudebních pramenů s houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným a hostem festivalu, kytaristou Lubomírem Brabcem.

Zámek Krásný Dvůr
V okolí barokního zámku vyrostl počátkem 18. století první anglický park v Čechách. V něm se nachází řada romantických staveb a několik set druhů dřevin.

Vstupné: dospělí 60 Kč, studenti, děti a důchodci 40 Kč.
Otevírací doba: duben a říjen od 9 do 16 hod., (středa až neděle), květen a září od 9 do 17 hod., (mimo pondělí), červen až srpen od 9 do 18 hod., (mimo pondělí).

Zajímavé akce: 7. a 8. července Živé obrazy, prohlídky zpestří mladí herci v historických kostýmech. Návštěvníci se například dozví střípky se života alchymisty Kellyho.

Zámek Libochovice
Koncem 17. století byl zámek barokně upraven. Za prohlídku stojí bohatě zdobená Salla terrena, Saturnův sál a také kaple.

Vstupné: dospělí 60 Kč, studenti, děti a důchodci 30 Kč.
Otevírací doba: duben a říjen od 9 do 16 hod., (středa až neděle), květen a září od 9 do 17 hod., (mimo pondělí), červen až srpen od 9 do 18 hod., (mimo pondělí).

Zajímavé akce: do 9. dubna výstava Velikonoce na zámku. 26. až 28. října Zámek plný kouzel, slavnostní ukončení sezony s pohádkovými postavami.

Klášter v Oseku
Klášter byl založen na konci 12. století, první cisterciáci přišli do Oseka roku 1199. Původně gotický areál nabyl dnešní barokní podoby při rozsáhlé přestavbě v letech 1712 – 1718. Kostelní varhany patřily ve své době k třetím největším v Evropě.

Vstupné: dospělí 50 Kč, důchodci a studenti 25 Kč.
Otvírací doba: květen - srpen od 9 do 17 hodin, (úterý až neděle), duben, září a říjen od 9 - 16 hodin, (středa až neděle).

Největší akce: První tři dubnové víkendy si zájemci mohou od 10 hodin prohlédnout prodejní výstavu Tradiční Velikonoce. Letošní tradiční osecká pouť je 18 a 19. srpna. Klášter hostí 24. června Beethovenův hudební festival, na 29. srpna je přichystán koncert zahraničních umělců s názvem Hudební festival Uprostřed Evropy.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.decin.cz, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA