Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Markvartice

Markvartice jsou protáhlá obec při potoce Bystrá, ležící 4 km od České Kamenice. První zpráva o vsi pochází z roku 1281, kdy patřila k panství hradu Ostrý. Už samotný název však naznačuje dřívější kolonizační aktivitu rodu Markvarticů. Po oddělení od hradního panství na počátku 15. století patřily Markvartice několika majitelům více částí vsi, přičemž existovaly dvě tvrze.

Dolní tvrz (tzv. Červený dvůr) získal po Bílé hoře Ota Jindřich, poslední z Vartenberků. Tvrz se zachovala dodnes přes útok a dobytí vzbouřenými sedláky roku 1625. Obec plánuje Dolní tvrz zrekonstruovat, v současné době je využívána mysliveckým sdružením. Druhá, Horní tvrz, která sloužila jako panský dům, se nezachovala.

Turistické zajímavosti

Smírčí kříž a kostel Sv. Martina
Zajímavostí obce je smírčí kříž a kostel Sv. Martina, postavený v letech 1701 až 1703. Při sundavání makovice 3. věže kostela (13. listopadu 1999) zde byla nalezena kovová schránka, obsahující několik historických dokumentů, platidel a medailon Panny Marie Loretánské. Kostel se v současné době rekonstruuje a jeho znovuvysvěcení je plánováno na rok 2009. Více informací a fotografií naleznete v multimediální kronice v albu Kostel sv. Martina.

Markvartice jsou výchozím bodem pro výlety do Českého Švýcarska, do Lužických hor. Cílem turistů bývá hrad Ostrý, Zámecký vrch, Růžový vrch či Zlaté údolí.

V obci se buduje sportovní areál, který by měl nadále sloužit jako sportovní zázemí i pro všechny okolní obce. V současné době je v provozu velké a malé fotbalové hřiště, asfaltová plocha, ping-pongový stůl, dětský koutek, dráha na petanque, travnaté a písečné volejbalové hřiště a v kabinách posilovna. Do budoucna se plánuje výstavba druhého velkého fotbalového hřiště, tenisového kurtu a minigolfu.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.markvartice.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA