Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dolní Poustevna

Město Dolní Poustevna leží v západní části Šluknovského výběžku v nejsevernějším koutě České republiky a přísluší okresu Děčín v Ústeckém kraji. Sestává se z částí Dolní Poustevna, Horní Poustevna, Karlín, Markéta a Nová Víska. Celkově zaujímá plochu 1 107 ha.

Část Dolní Poustevna se rozkládá nad soutokem Vilémovského a Lučního potoka, v těsném sousedství se saským okresním městem Sebnitz, s nimž je spojena hraničním přechodem pro osobní automobily, který byl otevřen v roce 1991. Ročně projede asi 800 000 automobilů!

Po otevření hraničního přechodu nastal všeobecný růst obce, který vyvrcholil opětovným povýšením Dolní Poustevny na město 4. 6. 1998 (po 80. letech). Na tuto počest se každoročně pořádají Městské slavnosti.

Dnes v Dolní Poustevně žije téměř 2 000 obyvatel a sídlí zde velké firmy: Izopol - výroba pěnového polystyrénu a OK-form - výroba hliníkových forem.

Ve městě probíhá plynofikace a připravuje se studie Turistického centra Šluknovského výběžku. Město Dolní Poustevna je od 2. 6. 2001 součástí Tolštejnského panství.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.dolnipoustevna.cz , na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA