Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dasný

Dasný je obec ležící severozápadně od Českých Budějovic na silnici I/20 (20E49 ), spojující České Budějovice s Plzní. Na sever od ní leží rybník Bezdrev a Hluboká nad Vltavou, na jihu ji od krajského města oddělují Vrbenské rybníky. Ve vesnici je malá kaplička a tři stavení se zachovanou výzdobou ve stylu selského baroka. První zmínka pochází z roku 1418.

Dasný je vesnička u Českých Budějovic, směrem na Vodňany a Hlubokou. Jako každá příměstská vesnička vyniká spoustou novostaveb. Ale na návsi se zachovala kaplička a tři domky se zachovalým zbytkem výzdoby. Dva štíty jsou přímo u silnice a jeden s průduchy ve tvaru monstrance a s nikou je stranou, směrem ke kravínu.

Bezdrev je třetí největší rybník nejen v Jihočeském kraji ale i v celé České republice. Je největší rybník v okrese České Budějovice. Leží 4 km západně od Hluboké nad Vltavou mezi silnicemi z Českých Budějovic do Vodňan a do Týna nad Vltavou nedaleko od zámečku Ohrada.

Hráz má dlouhou 400 m a vysokou 7,8 m. Vodní plocha má rozlohu 394 ha, katastrální výměra činí 520 ha. Na několika místech dosahuje hloubky až 7 m. Obvod měří 18,5 km. Leží v nadmořské výšce 381 m.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA