Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hvozdec

Hvozdec je obec ležící v okrese České Budějovice. Má 80 obyvatel a jeho katastrální území má rozlohu 236 ha. V obci je možno shlédnout dobovou lidovou architekturu.

Historie
První písemná zmínka o existenci osady, ležící nedaleko Lišova, mezi Českými Budějovicemi a Třeboní, pochází z roku 1362. Tehdy byl jejím majitelem vladyka Vilém ze Slavkova, brzy poté se však vlády nad zdejšími usedlíky ujali mocní Rožmberkové (r. 1379). Před zánikem patrimoniálního zřízení v roce 1848 byl Hvozdec součástí třeboňského panství.

Ve Hvozdci se nedochovaly významnější historické památky, autor návrhů obecních symbolů neměl k dispozici ani žádné sfragistické doklady. Využil proto figury z erbu prvního držitele osady Viléma ze Slavkova, kterou upravil a doplnil motivem rožmberské růže.

Jeden z variantních návrhů pak nabízí namísto růže figuru borové šišky coby symbol charakteristické dřeviny rostoucí v okolí, v jiném byla pera z Vilémova erbu nahrazena lipovými listy (staleté lípy nacházející se nu katastru obce). Dominantní modrá barva návrhů symbolizuje četné rybníky v okolní krajině. Z předkládaných návrhů znaku vychází i zjednodušené návrhy praporu obce, vytvořené v souladu se zásadami a zvyklostmi současné české tvorby.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obechvozdec.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA