Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dubičné

Dubičné je obec v okrese České Budějovice nacházející se na východě od Českých Budějovic, malý kousek od jejich východní hranice. Ke dni  3. 7. 2006 zde žilo 326 obyvatel. První písemná zmínka o obci je z roku 1377.

Jedná se o kopeček zvaný Dubičák u Českých Budějovic. Jinak se mu říká také Dlouhý vrch nebo Holý vrch a je součástí vrcholové partie Liškovského prahu. Svah je orientován přesně na západ, ale funguje i na SZ vítr. Z levé strany je krytý lesem, takže jakmile se vítr trochu stočí a začne foukat od JZ, je nepoužitelný a hrozí tvorba rotorů. Při větru kolem 7m/s je prý možné zachycení a posvahování.

Příjezd je možný až na vrchol - zezadu přes celou louku, či do poloviny svahu k závoře. Odehrála se tu jedna smrtelná nehoda, kdy se zkušený pilot závěsného kluzáku pokusil přistát na startovací ploše příliš blízko za hranou lesíka vlevo a dostal se do rotoru.

Dubičné a Malé Dubičné jsou dvě vesničky, které rozděluje kopec. Jeho jméno je sice Dlouhý vrch, ale Budějovičtí ho znají jedině jako Dubičák. Dubičné stojí směrem k Budějovicům, je odtud krásný rozhled na město. Malé Dubičné je na opačné straně kopce.

Obě vesnice jsou značně přestavěné a původní zástavby je zde málo. V Dubičném je krásný jeden statek ve velmi špatném stavu. V Malém Dubičném stojí několik osamocených statků s původní dispozicí, ale zblízka je poznat, že byly přestavěny. Nejzachovalejší statek se nachází hned u silnice, u autobusové zastávky.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA