Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mirkovice

Obec Mirkovice se nachází v okrese Český Krumlov, kraj Jihočeský. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 420 obyvatel.

Části obce Mirkovice tvoří také Chabičovice, Malčice, Svachova Lhotka, Zahrádka a Žaltice.

Mirkovice jsou zajímavou vesnicí na přechodu mezi tradiční zemědělskou usedlostí a rakouskou čtyřbokou samostatně stojící usedlostí (Vierkantem). Čtyřboké usedlosti stojí na návsi zařazené mezi domy běžného typu. Jejich celková mohutnost se tedy projevuje hlavně při pohledu na průčelí.

Nejmohutnější je opraven, bohužel až příliš dokonale. Na kraji návsi je statek č.1 se zajímavě klenutými okny ve dvoře, prý má mít ještě jednu roubenou štítovou stěnu.

Vesnice se nachází mezi Krumlovem a Velešínem, na návrší, předhůří masivu Polušky. Jde už zřejmě o bývalou německou oblast, i když štukové nápisy jsou české.

Vývoj názvu obce:
1362 – Mirokowicz
1373 – Mirkovitz
1789 – Mirokowitz
1841 – Mirkowice
1854 - Mírkovice

Historie

První písemná zmínka o obci je z roku 1362.

Památkové objekty
Francký dvůr - zemědělská usedlost (č. p. 1), dochována gotická sýpka s roubenou štítovou střechou.

Příroda

V blízkosti obce leží území nazvané Chabičovické stráně, které je díky svým přirozeným porostům na příkrých svazích kaňonu Vltavy navrženo jako chráněná přírodní rezervace.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ckrumlov.cz/cz1250/region/obce/i_mirkov.htm a
http://selskebaroko.unas.cz/mirkovice/mirkovice.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA