Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nová Ves

Obec Nová Ves leží v okrese Český Krumlov. Má 400 obyvatel a katastrální území obce má rozlohu 994 ha. Místní část tvoří také České Chalupy.

Ve vzdálenosti 17 km východně leží statutární město České Budějovice, 17 km jižně město Český Krumlov, 19 km západně město Prachatice a 22 km severně město Vodňany.

Nových Vsí je mnoho. Tato leží v Křemežské kotlině pod vrchem Skalka, na opačné straně hřebenu, než Holašovice. Vesnice leží v údolí Chmelenského potoka (jeden z pramenů Křemežského), na západ se zdvíhají kopce masivu Buglaty, i od Brloha je vesnice oddělena kopcem. Nad vsí i pod vsí jsou dva rybníky. Ve vsi se vyskytuje několik domů s výzdobou v Holašovickém stylu selského baroka - tj. rovné štíty s drobnějším štukovým dekorem. Jediný tvarovaný štít se nachází na návesní kapli. V některých případech je omítka silně opravena včetně štuků.

Vývoj názvu obce:
1379 - Nova villa
1483 – Nnowauilla
1541 - Nowa Wes
1562 - Novovesští

Historie 

První písemná zmínka je z roku 1379.

Památkový objekt v obci je kaplička.
 
Příroda  
Obec leží v Chráněné krajinné oblasti Blanský les, v blízkosti se nachází přírodní rezervace Jaronínská bučina se zbytkem podhorského smíšeného lesa přirozeného složení.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ckrumlov.cz/cz1250/region/obce/i_novave.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA