Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Střítež

Obec Střítež se nachází v okrese Český Krumlov, kraj Jihočeský. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 394 obyvatel. Části obce Střítež tvoří také Kaplice-nádraží a Raveň.

Rozloha obce: 838 ha

Nadmořská výška: 675 m nad mořem

Vývoj názvu obce:
1358 – Trzietez
1363 - in Strzietezy
1562 - Střítežské rychtářství

Historie
Historie obce sahá až do 14. století, konkrétně do roku 1358, kdy se poprvé objevil místní název Střítež, který se v původní podobě dochoval dodnes.

Po 2. světové válce spadala obec pod správu města Kaplice až do 1. 1. 1994, kdy došlo k vytvoření samostatné obce s vlastním obecním úřadem. Po vzniku obce nastal rozvoj místních podnikatelských aktivit.

Příroda
Obec leží na úpatí vrchoviny Poluška (lidově zvané Kuklíky).

Kultura
Kultura je zde zastoupena pořádáním tanečních zábav místních spolků a sdružení v sále restaurací níže uvedených. Obecní úřad pravidelně pořádá setkání důchodců spojené s taneční zábavou za doprovodu kapely pana Bedřicha Mory, rozvoz dárkových balíčků pro jubilanty a pod záštitou paní Toncarové a za přispění sponzorů Mikulášskou nadílku a Dětský den.

Každoročně poslední dubnový den se u prodejny koná stavění máje spojené s veřejným setkáním a zábavou obyvatel u slavnostního ohně.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ckrumlov.cz/cz1250/region/obce/i_strite.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA