Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pohorská Ves

Obec Pohorská Ves se nachází v okrese Český Krumlov, kraj Jihočeský. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 315 obyvatel. V západní části Novohradských hor leží v nadmořské výšce 764,8 m obec Pohorská Ves. Přístupná je z 20 km vzdálené Kaplice dvěma směry. Buď přes Benešov nad Černou, nebo přes Malonty. Části obce Pohorská Ves tvoří Lužnice a Pohoří na Šumavě.

K 1.1.2006 je zde trvale hlášeno 317 obyvatel a obec může používat svůj nový znak schválený Parlamentem ČR.

Malá dřevařská osada vznikla až při kolonizační vlně v 2. pol. 18. století. Založil ji tehdejší majitel novohradského panství Johann Buquoy a pojmenoval po své manželce Theresii. Název Terčí Ves si obec udržela až do 50. let 20. století, kdy byla přejmenována na Pohorskou Ves.

Současnost
1. 7. 1990 se osamostatnila Pohorská Ves od obce Benešov nad Černou a jejími součástmi se staly Pohoří na Šumavě, Lužnice a Leopoldov. Obecní úřad sídlí v Pohorské Vsi. Do katastru obce patří také, kromě Žofínského pralesa, i řada dnes již neexistujících osad, dále nejvyšší hora Novohradských hor Kamenec - 1072 m, a také přírodní památky - Pohořské rašeliniště, Prameniště Pohořského potoka, Stodůlecký vrch a U Tří můstků.

Malebná zákoutí lze najít u některé z řady klauz (vodních rezervoárů), jež sloužily při plavení dřeva po Pohořském potoce a říčce Černá. Oba toky jsou údajně nejmenšími v Evropě, po kterých se dříví plavilo. V nadmořské výšce 860 m se zde nacházelo i nejvýše položené vaziště vorů. Až do pádu totality bylo území za obcí za ostnatými dráty.

Nyní jsou zde turistům a hlavně cykloturistům přístupny desítky kilometrů značených cyklostezek. V obci je od pondělí do soboty otevřeno Infocentrum - člen Asociace turistických informačních center.

Historie
První písemná zmínka o obci je z roku 1541. Původní název Terčí ves, jméno po manželce majitele panství Terezii Buqojové.

Pamětihodnost

Kostel svatého Linharta

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ckrumlov.cz/cz1250/region/obce/i_pohors.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA