Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hranice

Město Hranice se nachází v nejsevernější části ašského výběžku. Vyjedete-li z Aše a správně odbočíte na Hranice, jste  po deseti kilometrech v cíli. Lze také říci na konečné. Silnice obkrouží Hranice a zase se vrací zpět do Aše. Městečko leží v zalesněné krajině v nadmořské výšce okolo 600 m n. m. Ze tří stran je obklopeno státní hranicí  se Spolkovou republikou Německo. Hustou zástavbu centra střídají roztroušená stavení v polích a samoty na krajích lesů.

Turistika
Přírodní potenciál okolí města Hranice nabízí velmi vhodné podmínky pro turistiku, cykloturistiku, běhání na lyžích a podobné aktivity. Region disponuje množstvím cyklotras, které vedou jak na území ČR, tak SRN. Většina cyklostezek je v zimních měsících udržována jako běžecké trasy. Turistika v jakékoliv podobě je v těchto končinách oblíbena především pro krásu okolní přírody. Pokud si chcete odpočinout od všedního stresu, navštivte tyto končiny naší vlasti a užijte si panenské přírody, čerstvého vzduchu a hlubokých lesů.

Památky
Nejvýznamnější památkou Hranic je barokní evangelický kostel z roku 1682. Další památkou je římskokatolický kostel "Navštívení Panny Marie" ve slohu novorománském, se dvěma věžemi z roku 1894, se starším převážně klasicistním zařízením. V okrajových částech města je možné najít některé zajímavé hrázděné a roubené patrové domy z 18. a 19. století. Velkou turistickou atrakcí je zaniklá osada "Kaiserůn Hamr", která se nachází na trojmezí zemí Čech, Bavorska a Saska. Pokud se tímto směrem vydáte, čeká na vás při cestě překvapení v podobě smírčího kříže. Přímo na státních hranicích je dochovaný starý hraniční kámen z roku 1844, který tyto tři země rozděluje.

Příroda v okolí obce
Po 2. světové válce, kdy byla výrazně zpřísněna ochrana státních hranic, podléhaly některé lokality zvláštnímu režimu takzvaného hraničního pásma, a do těchto míst byl omezen vstup. Právě proto se v katastru města a v přilehlých obcích zachovaly zajímavé přírodní lokality, které v současné době lákají návštěvníky právě svou nedotčeností. Neporušenou přírodou okouzlují hlavně osady v katastru města - Studánka, Pastviny a Trojmezí.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.mestohranice.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA