Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nebanice

Nedaleko hranic s Německou spolkovou republikou leží obec Nebanice, o které jsou zachovány písemné záznamy již ze 13. století. Nachází se 10 km od Chebu v atraktivní oblasti západočeských lázní, v trojúhelníku Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně.

Romantická krajina Poohří vytváří ideální podmínky pro provozování sportů spojených s přírodou, jako je kanoistika, jízda na koních, turistika, cykloturistika a mnoho dalších. Necelé 4 km od Nebanic je Jesenická přehrada (ideální na koupání a serfování). Řeka Ohře je v okolí Nebanic lemována pastvinami, v nichž se pasou, sluní a prohánějí koně.

Nebanický chov koní má již dlouholetou tradici. Je specializován na chov starokladrubských koní, nejstaršího českého plemene koní. Za více než čtyři sta let své existence je toto plemeno sžito s klimatickými a přírodními podmínkami ČR. Starokladrubští koně jsou považováni za součást kulturního dědictví ČR a byli uznáni národní kulturní památkou České republiky.

Dalším plemenem chovaným v Nebanicích je sportovní kůň, který se stále více prosazuje ve skokových a drezurních soutěžích. Starokladrubští koně jsou typickým plemenem pro soutěže spřežení.

Pro koně, jezdce, chovatele i příznivce koní se v Nebanicích snaží dělat maximum. Přijďte se sami přesvědčit na mezinárodní závody v drezuře a ve spřežení, na soutěže pro mladé koně, na Hubertovy jízdy. Nebo se přijďte jen tak podívat a pohladit si krásné a důvěřivé čtyřnohé přátele.

Chov koní v Nebanicích
Údolí řeky Ohře vytváří v těchto místech ideální podmínky pro chov koní. Chov koní v Nebanicích se zabývá chovem starokladrubských a teplokrevných koní, jejich průměrný stav se pohybuje okolo 85 kusů.

Starokladrubský kůň (Kladruber)
dosahuje průměrné kohoutkové výšky 165 až 170cm a má barvu černou nebo bílou. Kladrubské plemeno vzniklo v českých zemích tehdejší habsburské monarchie. Za základ má směs starošpanělských a staroitalských plemen. Vyvíjelo se podobně jako lipicáni, s kterými má řadu společných vlastností. Hlavním střediskem chovu a plemenitby tohoto koně byl Císařský dvorní hřebčín, který byl založen v roce 1579 císařem Rudolfem II. Plemeno bylo vyšlechtěno jako prvotřídní kočároví koně pro císařský dvůr.

Kladrubáci mají dlouhou hlavu s klabonosým profilem a výraznýma laskavýma očima. Hříva a ocas jsou bujné a mohutné. Krk je svalnatý, krásně obloukovitý a dobře nasazený na plecích. Hrudník je hluboký a široký, hřbet dost dlouhý, záď svalnatá a silná.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.nebanice.com a www.chebskapanev.cz/nebanice, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA