Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Milhostov

Obec Milhostov se nachází v okrese Cheb, kraj Karlovarský. Obec Milhostov leží 440 m nad mořem. Rozkládá se po obou stranách potoka Plesná (Fleisenbach). Východní část obce je starší.

Historie
Kdy tato obec vznikla, není přesných zpráv. Podle zdejšího historika Jindřicha Grádla nese r. 1181 a 1185 potok Plesná název Snata, též Znata, daný pravděpodobně slovanskými obyvateli, kteří v těch dobách od dávných časů na Chebsku sídlili. Obec Milhostov vznikla tedy pravděpodobně před r. 1181.

V historii Chebska je Milhostov znám z r. 1300 pod jménem Miloz, 1306 Miloce, tedy jméno zřejmě původu šeského. V těch dobách také vznikly okolní osady Vackovec, Doubrava, Hartoušov, Štobice jsou známy od r. 1392. V době posledních Přemyslovců nastalo poněmčování českého pohraničí. Celé Chebsko vzalo na sebe postupně německý ráz. Na rozhraní XII a XIII století Milhostov byl šlechtickým sídlem. Měl jej majetkem Popo z Milhostov. V době Karla IV. (2. polovina XIV. století) byl Milhostov rozdělen na 24 hospodářství a bylo poddané až do roku 1848 městu Chebu. Mlýn č. 13 náležel klášteru sv. Kláry v Chebu.

Kostel, zbytek dřívějšího hradiště (strážná věž), byl otevřen 27. ledna 1306.

Kolem r. 1580 je první zmínka o škole v tehdejším slova smyslu. Byla to dřevěná stavba městského typu. Směrem k návsi byla jednoposchoďová, na opačné straně sahala střecha až k zemi. Tento dům nebyl však vystavěn pro školu, nýbrž byl farou. Stará fara s kostelem vyhořely při nájezdech Husitů na Chebsko (v době bitvy u Tachova). Obydlím faráře zůstala, i když zde byla umístěna škola. Roku 1861 byl tento dřevěný dům zbourán a na jeho místě postavena nová škola. Když byla r. 1876 zdejší škola rozšířena na dvojtřídní, přestala být též používána farním úřadem.

Dne 28. října 1918 připadli Chebsko – podle historických hranic – České republice. V říjnu 1938 bylo toto území mnichovskou dohodou připojeno k Německu. Ale již z jara 1945 bylo Chebsko a tedy i Milhostov osvobozen americkou armádou. Obcí projelo jen několik tanků směrem na Hlubokou. 9. května 1945 byl podepsán mír. České pohraničí bylo opět připojeno k Československé republice. Po dohodě velmocí jsou Němci nuceni se vystěhovat do Německa.

Pamětihodnosti
•    Kostel svatého Mikuláše
•    Krucifix
•    Sloup se sochou Panny Marie na návsi
•    Hraniční kříž

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.kr-karlovarsky.cz/obce/Milhostov, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA