Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nekmíř

Obec Nekmíř rozkládá se v mírné pahorkatině při okresní silnici z Touškova do Manětína a při okresní silnici z Nekmíře do Hubenova 17 km SZ od Plzně. Obcí protéka skrovný potok nekmířský. Celková výměra katastrální je 761 ha. Počet domů 77.

Obec přísluší k okresní politické správě v Plzni, berní správě a bernímu úřadu v Plzni, poštovnímu a telegrafnímu úřadu ve Všerubech, okres. soudu v Plzni, farnímu úřadu ve Všerubech.

Na základě sčítání obyvatelstva z 16. února 1921 napočteno veškerého obyvatelstva 545 osob.

Průmysl v obci je zastoupen jedním pivovarem, jedním lihovarem, které patří majiteli zdejšího velkostatku JUDr. Wopršálkovi, a jednou hrnčírnou, patřící Vilému Krinerovi. Vedle toho je v obci jeden obecní kovář, jeden kolář, 3 obuvníci, 1 řezník a dva obchody.

Půda zdejší chová dosti velká ložiska černého uhlí, které ale nemůže býti náležitě využitkováno, poněvadž vzdálenost železniční trati je přílišná a dolování by se nevyplácelo.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.nekmir.cz/history.htm, na kterých naleznete další informace o obci.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA