Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Úněšov

Obec Úněšov se nalézá v západočeském regionu, asi 25 km severozápadně od krajského města Plzeň, rozkládající se na ploše 38,66 km2 v nadmořské výšce od 530 m do 610 m a protnutá silnicí E49 (I/20), která spojuje města Plzeň a Karlovy Vary.

Historie
Obec Úněšov byla založena v roce 1352, v r. 2002 slaví 650 let svého trvání. Nejmladší částí obce je osada Vojtěšín, o které se písemné zprávy zmiňují od roku 1379.

Středem obce Úněšov je kostel svatého Prokopa z roku 1365 postavený v gotickém, později přestavěn v barokním slohu. Kolem kostela býval hřbitov, který byl v sedmdesátých letech dvacátého století zrušen.

Současnost
Domy kolem návsi s kostelem pochází převážně z počátku dvacátého století, většina z nich byla v posledních letech rekonstruována a jejich vzhled se značně změnil. Na tuto část obce navazují bytové domy a nové rodinné domky, vybudované v posledních letech. Po roce 1970 bylo v naší oblasti vybudováno velké množství rekreačních chat, a to v katastrálním území Úněšov, Podmokly a Čbán.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.unesov.cz, na kterých naleznete další informace o obci.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA