Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Úněšov

Obec Úněšov se nalézá v západočeském regionu, asi 25 km severozápadně od krajského města Plzeň, rozkládající se na ploše 38,66 km2 v nadmořské výšce od 530 m do 610 m a protnutá silnicí E49 (I/20), která spojuje města Plzeň a Karlovy Vary.

Historie
Obec Úněšov byla založena v roce 1352, v r. 2002 slaví 650 let svého trvání. Nejmladší částí obce je osada Vojtěšín, o které se písemné zprávy zmiňují od roku 1379.

Středem obce Úněšov je kostel svatého Prokopa z roku 1365 postavený v gotickém, později přestavěn v barokním slohu. Kolem kostela býval hřbitov, který byl v sedmdesátých letech dvacátého století zrušen.

Současnost
Domy kolem návsi s kostelem pochází převážně z počátku dvacátého století, většina z nich byla v posledních letech rekonstruována a jejich vzhled se značně změnil. Na tuto část obce navazují bytové domy a nové rodinné domky, vybudované v posledních letech. Po roce 1970 bylo v naší oblasti vybudováno velké množství rekreačních chat, a to v katastrálním území Úněšov, Podmokly a Čbán.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.unesov.cz, na kterých naleznete další informace o obci.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA