Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Plešnice

Historie
Kronika se píše od r. 1957. Jméno obce je odvozeno buď od zakladatele, nebo od prvního usedlíka. Založená byla někdy ve 13. stol. Nachází se západně od Plzně, blízko řeky Mže, poblíž železniční tratě Plzeň-Cheb a blízko státní silnice směr Plzeň-Stříbro.

Vesnice je známa jako výletní místo a to hlavně kvůli zřícenině hradu Bubnu jehož založení se datuje nejdříve ve 12. stol., kdy šlechta začíná se stavbou podobných sídel. Je ale možné, že tu bylo sídliště ještě starší. Údaje jsou doloženy starousedlíky.

Turistické zajímavosti

Přehrada Hracholusky
Kromě nedalekého hradu Bubnu, který je přímo v k. ú. Plešnice je hráz Hracholuské přehrady vzdálena od Plešnic 2 km. Zde je autokempink, restaurace a bufety, které slouží nejen návštěvníkům autokempu. Je zde bohatá nabídka sportovního využití:
- minigolf, vodní lyžování apod., dále je zde možnost výletu parníkem po přehradě a je tu i výborná rybářská oblast.

Obec Plešnice je členem mikroregionu Hracholusky, který sdružuje obce podél Hracholuské přehrady.

Cyklostezka
Z Hracholusek je možné jet cyklostezkou až do Plzně. Cesta začíná na hrázi přehrady. Odtud přijedete do chatové oblasti "Pod Hrází" (K. ú. Plešnice). Musíte se pak dostat po železné lávce na levý břeh přehrady po směru toku vody. Zhruba po kilometru směřuje cesta prudce do lesa kolem obrovského stromu - starého dubu.

Strmým stoupáním se dostanete do Újezda nad Mží. Odtud nás asfaltová silnice zavede přes Město Touškov, Malesice, Radčice až do Plzně. Délka trasy je asi 18 km.

Dopravní dostupnost
Plešnice se nachází na trase - silnice Plzeň-Stříbro-Cheb. Kdo jede směrem od Plzně, odbočí asi 500 m za motorestem " U čtyř Sudů " vpravo a po 1km přijede do Plešnic. Kdo jede směrem od Stříbra, bude mít odbočku na levé straně zhruba 3 km za obcí Úlice.

Čerpáno z oficiálních stránek obce: http://www.volny.cz/plesnice/, na kterých naleznete další informace o obci.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA