Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čechtice

Historie
První písemná zmínka o Čechticích pochází z roku 1315. Tehdy byli majiteli vladykové z Čechtic. Majitelé se zde poměrně často střídali a obvykle také bývali shodní s některými sousedními obcemi, například Křivsoudovem, v němž také častěji sídlili.

Až Jakub Leopold z Halleweilu zde nechal v letech 1656 až 1658 postavit trojkřídlý patrový zámeček, ve kterém sídlila většina pozdějších majitelů, od roku 1702 například Jan Leopold Donát z Trautsonu a Falkenštejna, který sem přesídlil po požáru Křivsoudova. V 19. století se majiteli stala knížata z Auerspergu, od kterých koupila v roce 1926 obec zámeček, aby jej přeměnila v školu. Majiteli panství však zůstali až do roku 1945.

Památky

Kostel sv. Jakuba Staršího
 z roku 1350, přestavěný barokně v 18. století, je jednolodní stavba s trojbokým presbytériem, v němž je umístěn hlavní oltář s rokokovými sochami andělů, nástavcem v podobě Boha Otce a obrazem sv. Jakuba. V lodi kostela se nacházejí oltáře Panny Marie s obrazem Madony signovaným "Chrudíček-Němeček 1898" a sv. Luitgardy s kopií obrazu od Petra Brandla z kostela v Sedlci. Na jižní straně lodi se nachází oltář sv. Jana Nepomuckého se sochou světce od neznámého autora. Interiér kostela zdobí ještě barokní socha sv. Floriána, patrona hasičů. Všechna umělecká díla byla s ohledem k několikanásobnému vyloupení kostela nahrazena kopiemi. U kostela se nachází zvonice z roku 1351, stejně jako kostel barokně přestavěná v 18. století.

Renesanční radnice
stojí na jižní straně náměstí. Byla postavena v roce 1606, upravena v 19. století. Je sídlem obecního úřadu, v přízemí jsou též drobné provozovny.

Barokní zámek
byl postaven v dolní části náměstí v letech 1656-8. Je trojkřídlý, jednopatrový, s průjezdem v ose stavby. Nádvoří uzavírá zeď se zazděnou branou, v jejímž štítě je datace stavby. Křídla jsou do nádvoří otevřena arkádami, chodby zdobí lunetové klenby a některé místnosti štukové stropní ozdoby.

Čechtické náměstí zdobí kopie barokních soch českého patrona sv. Václava a sv. Jana Nepomuckého a také socha Panny Marie z roku 1900.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.zelivka.cz/area.asp?place_id=8&area_id=5, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA