Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nemíž

Historie obce
První písemná zmínka o obci Nemíž pochází z roku 1352, rozloha katastrálního území je 400 ha, nadmořská výška 450 m n. m. od města Vlašimi je vzdálená 12 km. Obec byla založena a dále se vyvíjela jako návesní typ, to znamená, zemědělské usedlosti soustředěné kolem centrální návsi nepravidelného tvaru. Z porovnání současného rozsahu zástavby s rokem 1900 je patrné, že za poslední 100 let nedošlo téměř k žádnému stavebnímu rozvoji. Změnil se pouze vzhled objektů po různých přestavbách a úpravách.

Obyvatelé obce byli převážně zemědělci, kteří pracovali na svém hospodářství. Ti, kteří měli menší hospodářství, si přivydělávali různými řemesly např. kovář, zedník, švec, truhlář, studnař a podobně.
V roce 1910 měla obec 171 obyvatel, od té doby měl počet obyvatel neustále klesající tendenci. Do současnosti klesl počet obyvatel na čtvrtinu. K největšímu poklesu počtu obyvatel došlo po druhé světové válce, kdy bylo založeno JZD. Po této události odešli všichni mladí lidé včetně těch, kteří pracovali na rodinném hospodářství pracovat do průmyslu, a později se odstěhovali do měst.

Obec je obklopena poli a lesními porosty v blízkém okolí. Na území obce je vedena jako chráněná přírodní památka lokalita "Na Ostrově" o rozloze 5,60 ha. Důvodem ochrany je hojný výsky jalovce obecného a různých vzácnějších bylin a živočichů.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obecnemiz.w1.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA