Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hulice

Historie a současnost
Obec Hulice se nachází na jižní hranici benešovského okresu. První písemné zmínky pocházejí z r. 1295. Podle dochovaných záznamů z r. 1399 náležela obec k panství Štěpánovskému, a tím k biskupství Pražskému. Po skončení husitských válek připsal císař Zikmund Hulice Mikuláši Trčkovi z Lípy. V 17. stol. příslušely Hulice k panství v Křivsoudově, v 18 stol. byly připojeny k Souticům. V tomto století založila Barbora Eliška z Věžníku rozena Švihovská z Rýzmburku obec Rýzmburk.

Obec se rozkládá poblíž hráze vodárenské nádrže Švihov a v jejím katastru se nachází největší úpravna vody v ČR, jeden ze tří zdrojů pitné vody pro Prahu, vodárna Želivka. Přehradní hráz je sypaná 58 m vysoká. Při maximální provozní hladině se za ní rozlévá 38 km dlouhé jezero o objemu 266 mil. m3 a největší hloubce 52 m. Pro zaměstnance tohoto obřího vodárenského komplexu bylo v obci postaveno celkem 28 bytových jednotek Okal.

V Hulicích žije 260 stálých obyvatel. Obec je vybavena prodejnou potravin, novou budovou pohostinství a mateřskou školou. Návsi dominuje nově opravená budova bývalé školy, která pochází z r. 1901 a v její blízkosti je umístěn pomník obětem 1. světové války. V nedávné době byla obec plynofikována, rekonstrukce a modernizace elektrické a telefonní sítě zbavila vesnici drátů nadzemního vedení. V současnosti je před dokončením rozvod kabelové televize.

V osadě Rýzmburk žije 34 stálých obyvatel, několik chalup a chat slouží k rekreaci. Na návsi se nachází starobylá kamenná zvonička.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ceskysmaragd.cz/clanek.asp?id=16, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA