Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kunice

Obec Kunice se rozkládá na horním konci údolí, sevřeného mezi zalesněné kopce Záhoří a Nivy. Po její horní hraně probíhá silnice Drnovice – Lhota a pod ní v zeleni zahrad leží naše obec.

Obec leží na začátku Českomoravské vrchoviny v krásném kopcovitém terénu s dalekými výhledy. S kopce Záhoří je při pěkném počasí vidět na jižní straně Pálava, směrem k východu Babí Lom pak “Černohorské lesy“ za nimi vykukuje část Blanska, dále Drahanská vysočina s Boskovicemi jako na dlani. Při velmi pěkné viditelnosti na severu i Jeseníky.

Na severozápadním okraji obce se stýkají hranice tří přírodních parků – Halasovo Kunštátsko, Svratecká hornatina a Lysicko a celý katastr obce je v chráněném území. Intravilán obce je v nadmořské výšce 516 – 552 m, nejvyšší bod katastru je v lesním komplexu Štědrunka 658 m n.m. a nejnižší v údolí potoka Úmoří 430 m n.m. Poblíž, v lesním komplexu mezi Kunicemi, Bedřichovem a Černovicemi je rozvodí řek Svitavy a Svratky.

Katastr obce je asi z 40 % zalesněn a z lesů je do obecního vodovodu jímána pitná voda v kvalitě pro kojence. Klimaticky je obec charakterizována mírným suchým létem, jaro a podzim jsou normálně dlouhé mírné až mírně chladné, zima mírně chladná s normálním až krátkým trváním sněhové pokrývky. V některých létech dochází proti normálu ke značným odchylkám.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA