Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Svatý Mikuláš

Historie
V 10. stol. se prostíral mezi Kolínem a Čáslaví velký les zvaný Bor, náležící knížatům českým. V něm byla založena na lesní lučině osada Bor. V roce 1278 koupil opat sedlecký, Mikuláš I., les i s osadou, a tím se osada dostala do rukou královských, pod pravomoc kláštera sedleckého, který zde kolem roku 1307 vystavěl chrám k poctě biskupa Sv. Mikuláše.

Od té doby je obec nazývána "Bor Svatého Mikuláše", od druhé poloviny 15. stol zkráceně Svatý Mikuláš. Ve třicetileté válce byla roku 1639 obec vypálena Švédy. Značně utrpěl i chrám. V roce 1790 byla hlavní loď odbourána, takže zůstal jen presbytář s částí věže. V té podobě je kostelík dodnes.

Současnost
Ve vsi je 161 čísel popisných, ve kterých žije 386 obyvatel. Ve středu vsi je kostel, požární zbrojnice, obecní úřad s kulturním domem, požární nádrž a mateřská škola. Obec je známá divadelním spolkem ochotníků, který je činný déle než 50 let. Pod obecní úřad Svatý Mikuláš patří od roku 1960 Svatá Kateřina, od roku 1980 Sulovice a Lišice.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.svkaterina.net/obec/index.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA