Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zbizuby

Historie
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1295, když byla vladyckým sídlem, na němž žili Slávek a Jan, vladykové ze Zbizub. Po vzniku CSR v roce 1918 se Zbizuby staly samostatnou obcí s přilehlými osadami Hroznice, Nechyba, Vlková a Koblasko a měly 806 obyvatel.

V roce 1926 se ve Zbizubech započalo vyučovat v nově vybudované škole, která byla v r. 1975 pro nedostatek žáku uzavřena. Dnes ve škole sídlí obecni úřad, rekonstrukcí bývalé mateřské školy byly zhotoveny 2 byty, v půdních prostorách jsou nově vybudované 3 byty a zbývající část budovy je pronajata k podnikání.

V 70. a 80. letech byla v regionu obce Zbizuby postavena řada nových rodinných domů. Obec Zbizuby má od roku 2002 zpracován územní plán. Obec usiluje o svůj rozvoj prodejem pozemků určených k výstavbě rodinných domků a v současné době je na těchto pozemcích rozestavěno několik objektů.

Úspěšně se rozvíjí i sféra služeb. Zemědělskou prvovýrobu zde zajišťují ZAS Zbizuby a několik soukromě hospodařících rolníků. V obci je sbor dobrovolných hasičů a myslivecké sdruženi. Občané a ostatní návštěvníci tu mají k dispozici obchod se smíšeným zbožím, kulturní dům (Dům požárníků) a další služby. V celém regionu obce je vybudována telekomunikační sil a zřízen bezdrátový rozhlas. V samotné obci Zbizuby je 71 domů, z toho jich je 53 obydlených trvale.

Současnost
Obec Zbizuby leží 8 km od Uhlířských Janovic směrem na Kácov v malém údolí, z něhož vytéká potok do řeky Sázavy. V současné době mají Zbizuby i s přilehlými obcemi necelých 400 obyvatel.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.zbizuby.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA