Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Otovice

Obec Otovice se nachází v okrese Karlovy Vary, kraj Karlovarský.

Historie

Znak obce Otovice vychází z její historie. První zmínka o vsi Otovice pochází k roku 1325, kdy zde český král Jan Lucemburský "daroval 16 lánů země u Lokte mezi řekami Ohří a Teplou věrnému Kojatovi z Otovic (Otnawitz)".

První panské sídlo zde zřejmě vybudovali až Štampachové. Jako první z nich je po Otovicích zaznamenán Jiljí ze Štampachu (Steinbach) roku 1490. Vzniklo nepochybně jako manský statek ke královskému hradu Lokti. Vesnice, či jen jejich části, byly předány do dočasného držení drobným feudálům., kteří si v nich vybudovali svá drobná sídla za vykonávání vojenské služby královskému hradu.

Návrh znaku tedy vychází ze základní symboliky - na červeném poli tři zlaté korunky znázorňující královský původ území, bílá krokev v červeném poli představuje znak prvních stavitelů zdejšího panského sídla - rodu Štampachů.

Zdůvodnění návrhu praporu
Návrh obecního praporu vychází ze základních tinktur schváleného znaku obce Otovice. Při dodržení základních vexilologických pravidel vorby je symbol krokve položen do vlající části a k žerdi je vtažen svislý žlutý pruh, jakožto tunktur korunek.

Červený list s bílou položenou krokví ve vlající části a žlutým svislým pruhem v části žerďové (1:5) délky listu. Poměr šířky k délce listu je 2:3.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.otovice.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA