Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skotnice

Skotnice se nachází 2 km severně od Příbora na rozloze 913 ha. Charakter původní venkovské zástavby je zachován kolem toku řeky Lubiny.

Zástavba Skotnice je bez výrazného středu obce. Nemá zastoupenou průmyslovou výrobu, areály zemědělské velkovýroby AGPK, a. s., Sedlnice a Moravan, a. s., Petřvald nejsou příliš velké.

Historie
První zmínka o Skotnici je z r. 1330, kdy se obec uvádí pod názvem Chotnitz.

Byla součástí hukvaldského panství a jako léno olomouckého biskupství ji vlastnila různá vrchnost, od r. 1600 Sedlničtí z Choltic.V roce 1968 byly ke Skotnici připojeny dvě dříve samostatné obce Stikovec a Skorotín.

Bývalá obec Skorotín je velmi starého původu, připomíná se už roku 1278 jako alodní vladycký statek Zdislava ze Skorotína.

Bývalá obec Stikovec se připomíná ve 14. století. Od r. 1850 do r. 1870 byla osadou Skorotína a od r. 1870 do r. 1968 samostatnou obcí.

V roce 1980 Skotnice integrovala k Příboru, ale po změnách v roce 1989 se stala opět samostatnou obcí.

Turistické zajímavosti

Třípatrová zděná boží muka
Jedná se o ojedinělý typ božích muk pocházejících z 1. poloviny 19. století.

Vodní mlýn
Pochází z 2. poloviny 19. století, kdy byl postaven pravděpodobně na starších základech. Unikátní je dochované a provozuschopné zařízení mlýna z 30. let 20. století.

Vodní mlýn se nachází ve středu obce na náhonu říčky Lubiny. Vodní kolo na svrchní dopad vody v kamenné lednici mělo plechové korce a pohánělo válcové stolice a jeden šrotovník s kameny.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.skotnice.cz/encyklopedie/seznam.phtml?typ=1,188,206,223,226,279,304&id_obce=18168&lng=&menu, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA