Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dobroslavice

Dvacet kilometrů na východ od Opavy se nachází obec Dobroslavice.

V obci i jejím okolí je krásný výhled na všechny světové strany – na jihovýchodě můžeme spatřit Moravskou bránu a oblast od Třince až po Radhošť s pohledem na Lysou horu, na severovýchodě Hlučínsko, oblast Bohumína, na západní straně pak Opavu a hřebeny Jeseníků.

První zpráva o obci pochází z roku 1377, kdy náležela k hrabyňskému panství Jindřicha z Bítova.

Později se Dobroslavice staly samostatným statkem v držení Falklů z Čochendorfu, dále patřily postupně rodům Tvorkovských a Bruntálských z Vrbna a také italskému rodu Gianninni. Posledními majiteli byli od roku 1860 Wilczkové. V letech 1976 až 1991 byla obec součástí města Hlučín a od roku 1992 je opět samostatná.

K historicky nejzajímavějším místům v obci patří:
V 15. století zde byla postavena tvrz, přestavěná v 16. století na renesanční zámek, za 2. světové války byl zcela zničen a již nebyl obnoven.

U zámku byl založen francouzský park, kde se dodnes zachoval kamenný most a váza v barokním stylu z přelomu 19. a 20. století.

Naproti parku se nacházejí dva smírčí kříže ze 16. století.

Památníky obětem 1. a 2.světové války.

Čerpáno z oficiálních stránek obce  http://www.maticeslezska.cz/dobroslavice/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA