Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Strahovice

V severní části okresu Opava na hranici s Polskem leží malá obec Strahovice. V přilehlém lese pramení Strahovický potok, který protéká obcí a dále se vlévá na polském území do řeky Cidliny.

První písemná zmínka o Strahovicích je z roku 1349, kdy se prokazuje povinnost odvádět městu Opava naturální dávku pšenice za údržbu mostu a silnic. Obec má velmi bohatou prehistorickou minulost, jak dosvědčují nálezy kamenných nástrojů z období paleolitu, lineární keramiky z neolitu, pohřebiště lidu se šňůrovou keramikou z eneolitu a také ojedinělé keltské nálezy.

Strahovice opřádá i pohádková minulost, kdy se do bezedné bažiny Hodinového dolu propadl zámek a po zmlklém životě se ozýval slyšitelný tikot hodin. Dnes v tomto místě vyvěrá čistá pramenitá voda, která bez úprav zásobuje jak samotnou obec, tak i další obce v přilehlém okolí.

Minulost obce byla stejně pohnutá jako minulost všech ostatních obcí Hlučínska.

V současné době žije v obci okolo 900 obyvatel, děti mají možnost navštěvovat mateřskou školu a první stupeň základní školy.

Dominantami obce jsou farní kostel sv. Augustina z roku 1924 a kaple Panny Marie Schonsttadtské, která je postavená v neogotickém slohu.

Obcí jsou vedeny dvě cyklistické trasy Ratiborz – Opava a Ratiborz – Hradec nad Moravicí. K rekreaci a oddechu je možno využít turistickou chatu v blízkosti obce. Místní občané žijí bohatým sportovním, kulturním a společenským životem v průběhu celého roku. Z bohatého programu můžeme zmínit Běh a pochod Hlučínskem, Strahovický Jarmark, Živý Betlém a jiné.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.strahovice.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA