Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ktiš

Obec Ktiš se nachází v okrese Prachatice, kraj Jihočeský. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 505 obyvatel.

Obec Ktiš se nachází na rozhraní prachatického, českokrumlovského a českobudějovického okresu.

Název obce je odvozen od chráněného stromu - tis. Tento strom by měl být v budoucnosti symbolem pro již navržený znak obce.

Historie
První písemná zpráva o jejím založení je z roku 1369. Po uchvácení klášterního majetku Oldřichem z Rožmberka byla obec Ktič připojena k panství Český Krumlov. Až do konce 2. sv. války byla obec z drtivé většiny německá. Novými obyvateli se stali drobní rolníci z vnitrozemí a rumunští obyvatelé.

Pamětihodnosti

Kostel svatého Bartoloměje
Původně gotický, barokně přestavěn, horní část věže upravena pseudogoticky. Barokní kostel sv. Bartoloměje byl postaven původně v gotickém slohu v roce 1310 a do baroka byl přestavěn v letech 1687 až 1690 G. Canevalem.

Kaplička směrem na Smědeč

Kaplička na návsi

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.jcservis.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA