Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Šumavské Hoštice

Obec Šumavské Hoštice se rozprostírá 7 km východně od města Vimperka, 763 m n.m. v krásné přírodě šumavského podhůří. Pod správu místního obecního úřadu spadají obce Kosmo, Vojslavice, Škarez a Nedvídkov. Dohromady mají zhruba 400 obyvatel.

Současnost
V obci se nachází mateřská školka, základní škola do deváté třídy. Dále je zde pobočka České pošty, Kulturní dům s restaurací. Je tu možnost ubytování na privátech a nákupu potravin a smíšeného zboří v místním koloniálu.

V obci má sídlo několik podnikatelů: ze služeb truhlářství, kovářství a podkovářství, malířství, zednictví, prodej zdravotnického a stavebního materiálu a autorizovaný servis Škoda.

Obec má dlouholetou sportovní tradici. Nachází se zde sportovní areál fotbalového klubu FC Šumavské Hoštice.

Obec je členem Mikroregionu Vlachovo Březí.

Historie

Naše obec je poprvé zmiňována v r. 1360. V 16 stol. byla rozdělena a část vsi připojena k panství lčovickému a část k vimperskému. v polovině 17. stol. byla ves spojena a připadla k panství vimperskému. Později se stala součástí majetku Schwanzenbergů.

Nejvýznamnější památkou obce je kostel sv. Filipa a Jakuba. Ten byl původně gotický. Roku 1654 vyhořel. Později v roce 1672 byl opraven a postaven nový oltář. V roce 1748 byl F. Fortinem zcela přestavěn do barokní podoby. Zde byla vedena matrika s nejstarším zápisem z roku 1784.

K památným budovám patří ještě bývalý hostinec z roku 1846. Stavba je díle lidového stavitele Jakuba Bursy.

Turistické možnosti

- obcí prochází turistická cesta do sedla mezi Bobíkem a Boubínem
- turistická cesta na Boubín (po žluté tur. značce)
- možnosti koupání v nedalekém Buku a Žárovné
- možnosti výletů na zámek Kratochvíle a Hlubokou (s dopravou)
- možnosti výletů na Kvildu, Borovou Ladu (s dopravou)

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.sumavskehostice.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA