Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Šumavské Hoštice

Obec Šumavské Hoštice se rozprostírá 7 km východně od města Vimperka, 763 m n.m. v krásné přírodě šumavského podhůří. Pod správu místního obecního úřadu spadají obce Kosmo, Vojslavice, Škarez a Nedvídkov. Dohromady mají zhruba 400 obyvatel.

Současnost
V obci se nachází mateřská školka, základní škola do deváté třídy. Dále je zde pobočka České pošty, Kulturní dům s restaurací. Je tu možnost ubytování na privátech a nákupu potravin a smíšeného zboří v místním koloniálu.

V obci má sídlo několik podnikatelů: ze služeb truhlářství, kovářství a podkovářství, malířství, zednictví, prodej zdravotnického a stavebního materiálu a autorizovaný servis Škoda.

Obec má dlouholetou sportovní tradici. Nachází se zde sportovní areál fotbalového klubu FC Šumavské Hoštice.

Obec je členem Mikroregionu Vlachovo Březí.

Historie

Naše obec je poprvé zmiňována v r. 1360. V 16 stol. byla rozdělena a část vsi připojena k panství lčovickému a část k vimperskému. v polovině 17. stol. byla ves spojena a připadla k panství vimperskému. Později se stala součástí majetku Schwanzenbergů.

Nejvýznamnější památkou obce je kostel sv. Filipa a Jakuba. Ten byl původně gotický. Roku 1654 vyhořel. Později v roce 1672 byl opraven a postaven nový oltář. V roce 1748 byl F. Fortinem zcela přestavěn do barokní podoby. Zde byla vedena matrika s nejstarším zápisem z roku 1784.

K památným budovám patří ještě bývalý hostinec z roku 1846. Stavba je díle lidového stavitele Jakuba Bursy.

Turistické možnosti

- obcí prochází turistická cesta do sedla mezi Bobíkem a Boubínem
- turistická cesta na Boubín (po žluté tur. značce)
- možnosti koupání v nedalekém Buku a Žárovné
- možnosti výletů na zámek Kratochvíle a Hlubokou (s dopravou)
- možnosti výletů na Kvildu, Borovou Ladu (s dopravou)

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.sumavskehostice.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA