Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mičovice

Rozkládá se v pohorském terénu. Podhorský a místy i horský charakter obce ji předurčují pro turistické využití.

Zajímavosti
Ve Frantolech je postaven barokní kostel sv. Filipa a Jakuba ze 14. století. V Mičovicích na návsi je postavena návěstní kaple Panny Marie z roku 1886.

Památky


Nejvýznamnější památkou na území obce je barokní kostel sv, Filipa a Jakuba ze 14. století ve Frantolech, který byl po požáru v roce 1754 v roce 1756 přestavěn do současné podoby.

Dále je ve Frantolech výklenková kaplička na mostě přes Zlatý potok, před domem č. p. 23 je technická památka starý kamenný můstek.

Pod kostelem u cesty je stará památná lípa.

V Mičovicích je na návsi postavena kaple Panny Marie z roku 1886, u budovy obecního úřadu je výklenková kaplička, kde byla v minulosti umístěna soška sv. Jana Nepomuckého. U silnice do Jámy je další výklenková kaplička z novodobým obrazem Panny Marie.

V Jámě na návsi je pod lípou kaplička zasvěcená sv. Jakubovi a pomník občanům obce padlým v první světové válce. U výjezdu z Jámy do Mičovic jsou opravená boží muka s výklenkovými obrázky.

V Ratiborově Lhotě je u silnice směrem na Třebanice výklenková kaplička a na potoce Melhutka asi 750 m východně od osady je starý kamenný můstek.

V Klenovicích je na návsi stará památná lípa, na rozcestí před vesnicí boží muka. Klenovice jsou pravidelná horská vesnice návesního typu s domem se selskobarokním štítem a pěkně opravenými fasádami domů č. p. 1 a 3.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.micovice.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA