Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Plch

Obec leží na samém okraji pardubického okresu v blízkosti silnice ze Starých Ždánic do Osic. Asi 500m za obcí pardubický okres končí a hraničí s královehradeckým. Nejbližším větším městem jsou Lázně Bohdaneč, vzdálené od obce cca 6 Km směrem na jih.

Historické prameny uvádějí, že Plch byl založen v r 1777 na místě vysušeného Rybníka. K jeho spojení silnicí se sousedními Starými Ždánicemi, a tím i tzv. hradeckou cestou (silnice Přelouč Hradec Králové), došlo v r. 1846. Plch má součastně 75 trvale bydlících občanů. Počet stavení v obci(33 - 35) se po dvě staletí téměř nemění.

Novodobá historie Plchu začíná r 1990, kdy se obec osamostatnila a získala vlastní samosprávu. V obci vyvíjejí činnost dvě organizace- Sbor dobrovolných hasičů a Český zahrádkářský svaz. V místní hospodě, vlastněné obcí, se několikrát ročně pod záštitou těchto organizací konají zábavy a je zde též možno uspořádat svatební hostiny.

Obec leží v nadmořské výšce 226 m, je tvořena jedinou ulicí dlouhou asi 700 m. Po celý rok je velmi upravena. Květiny jsou v oknech, na zahrádkách před stavením i na travnatých pásech mezi chodníky a vozovkou. Plch je plně plynofikován a dosahuje do něj městský vodovod z Pardubic. V obci prosperuje tiskárna a další malé firmy.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.obecplch.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA