Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rybitví

Zeměpisné údaje
Obec se nachází v Pardubickém kraji (okres Pardubice) cca 100 km východně od Prahy a cca 4 km severozápadně od krajského města Pardubice. Katastr obce se nachází v rovinaté části Polabské nížiny s rozvinutou zemědělskou i průmyslově – chemickou výrobou.

Technická infrastruktura
Zastavěná část obce je vybavena veškerými inženýrskými sítěmi včetně plynu a horkovodu, všichni občané mají možnost se napojit na digitalizovanou telefonní sít, kabelovou televizi a internet.

Školská zařízení
V obci je základní škola 1.- 5. ročník, mateřská škola s kapacitou cca 50 dětí, dále Integrovaná střední škola a Střední odborné učiliště stavební, Střední podnikatelská škola Prospera a Středisko výchovné péče a dětský diagnostický ústav Pyramida. K zařízením obce patří ještě obecní knihovna.

Zdravotní služby
V obci jsou dvě zdravotnická zařízení, kde pracují praktický a zubní lékař, léčebna dlouhodobě nemocných a dům s pečovatelskou službou.

Služby a pohostinství
V obci je občanům k dispozici pošta, obchod se smíšeným zbožím, pravidelně promítající kino, opravna obuvi, mandl, čistírna, kadeřnictví a sportovní fotbalový areál. V současné době funguje jedna restaurace s celotýdenním provozem.

Bydlení
Obec má nyní téměř 300 čísel popisných. Obyvatelé bydlí jak v činžovních domech, tak i v rodinných domcích či půldomcích. V územním plánu vyčlenila poslední volnou lokalitu „za garážemi“ určené pro zástavbu rodinnými domy, kde by mělo do konce roku 2007 vyrůst 56 nových domků.

Dopravní obslužnost
Do obce vede silnice spojující města Pardubice a Lázně Bohdaneč. S městem Pardubice je obec spojena trolejbusovými linkami MHD č. 3, 7 a 11 a autobusovou linkou č. 18., díky přítomnosti množství škol a firem (Synthesia, Ostacolor, Norbrook, Veolia water, Bakelite AG, Pro 8, atd.) zajíždí do obce velké množství výpomocných linek 903 a 918. Dopravní obslužnost doplňují pravidelné linky vnitrostátní autobusové dopravy.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.rybitvi.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA