Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Přelovice

Obec Přelovice se nachází 5 km severovýchodně od Přelouče 220 m n. m., téměř ze všech stran je obec obklopena lesy. Z východní strany ji obtéká Opatovický kanál, důmyslné dílo, které bylo vybudováno k napájení rybníků, který dal vystavit koncem 15. století Vilém z Pernštejna. V dnešní době místo vodáckých akcí s možností rybaření.

První písemná zmínka o existenci Přelovic pochází z r. 1366, kdy náležely opatovickému klášteru. Po Diviši Bořkovi z Miletínka, Jiřím z Poděbrad, jeho synovi Jindřichovi a Václavu Žehušickém z Nestájova se r. 1491 stal majitelem Přelovic Vilém z Pernštejna. Vesnice byla připojena k pardubickému panství a jeho součástí zůstala až do zániku feudalismu.

V současné době žije v obci 195 obyvatel. Obec má náves s obecním úřadem, obchodem a pomníkem padlým. Opodál stojí bývalá zvonička z r. 1904, dnes je v ní umístěna knihovna. Obec má veřejný vodovod, je plynofikovaná a je zde zavedený bezdrátový internet. Na pronajatých obecních pozemcích se nacházejí jahodové plantáže. Sportovní areál je tvořen fotbalovým hřištěm a víceúčelovým asfaltovým hřištěm, je zde také dětský koutek. Obcí prochází pěší a cykloturistická stezka.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://mesta.obce.cz/vismo/index.asp?id_org=13464, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA