Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bezděkov nad Metují

V Kalaboně stojí původní roubené chalupy, a pod Bezděkovem - na Mýtě, se nachází v nedávné době rekonstruovaný hotel Na Mýtě a hned vedle Hospoda na Mýtě. Kousek nad hotelem nalezneme bývalý pískovcový lom.

Na území Bezděkova nad Metují se nachází i vlakové nádraží, které se ale jmenuje Police nad Metují. V centru obce se nachází Vojtěchovo pohostinství. Na území obce nalezneme 2 větší rybníky - jeden se nachází na Drahách, je u něj původní hasičská zbrojnice, která již svůj účel neplní a také lavička k posezení pro turisty, kteří kolem procházejí po Cestě Aloise Jiráska. Druhým rybníkem je Panský rybník ve střední části obce. Nedávno bylo odstraněno bahno a rákosí a vysazeny ryby. Nedaleko se nachází bývalý Panský Dvůr.

Historie
Obec byla založena přibližně 13. století. Zakladatelem byl člověk jménem Bezděk, po kterém je vesnice pojmenována. V roce 1406 se objevuje první písemná zmínka o obci. V letech 1724-29 byla provedena stavba kostela sv. Prokopa.

Památky
Barokní kostel sv. Prokopa byl postavený v letech 1724 - 1727 podle projektu K. I. Dientzenhofera. Fara byla postavena roku 1847. Zajímavostí jsou dvě studny, zvané „Haltýře“ či „Džbery“, z roku 1862. Historickou památkou je Bezděkovský dub, který má obvod kmene 420 cm, stáří asi 160 let, výška stromu 22 m.

Čerpáno z oficiálních stránek www.bezdekov.org , na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA