Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hynčice

Obec Hynčice leží v západní části Broumovského výběžku při řece Stěnavě, železniční trati a silnici z Meziměstí do Broumova. Je položena nízko při řece Stěnavě a proto velmi utrpěla všemi dosavadními povodněmi (břehy Stěnavy jsou nízké a teprve v posledních letech byly částečně zpevněny), hlavně ničivou povodní 18. 6. 1979 a povodněmi v červenci 1997. Okolo Hynčic najdou turisté zajímavé procházky hlubokými lesy, některé přírodní zvláštnosti (opuková stěna nad Stěnavou), bohaté příležitosti k houbaření, zejména v lesích na sever od obce, s možností dojít až na hřebeny Javořích hor, na hranici s Polskou republikou a připojit se na turistickou stezku z Meziměstí - Pomeznice na Janovičky, do Rožmitálu a Broumova.

Historie
První písemná zmínka o obci je z roku 1393.   V r. 1680 se poddaní z Hynčic účastnili povstání proti broumovskému klášteru. Po potlačení povstání bylo 8 nevolníků na broumovském náměstí popraveno. V l. 1741 - 63 částečně zasáhla Broumovsko prusko-slezská válka. Dodnes se místu v lese nad Hynčicemi říká Laudonovy valy a o bývalé kapličce (dnes zbytky zříceniny) nad Hynčicemi a Jetřichovem se vypráví, že to byla pozorovatelna generála Laudona.  Po prusko-slezské válce začalo v Hynčicích přibývat obyvatel. Do r. 1948 Hynčice patřily se klášternímu panství benediktinů, od r. 1949 se staly samostatnou obcí. Tak jako celé Broumovsko zasáhla i Hynčice průmyslová revoluce v 2. pol. 19. st. a odsun obyvatel po 2. svět. válce. V r. 1860 zde založili bratří Heinzelové z Ruprechtic přádelnu lnu a na přelomu století k ní byla přistavěna i tkalcovna. Areál je dodnes, samozřejmě po mnoha úpravách, funkční.  Další významné datum byl r. 1875, kdy Hynčicemi projel první vlak na nové trati Choceň - Broumov.

Výlety do okolí
V okolí Hynčic lze podniknout zajímavé procházky hlubokými lesy a vidět některé přírodní zvláštnosti (např. opukovou, tzv. permskou, stěnu nad Stěnavou). Hluboké lesy okolo obce nabízí bohaté příležitosti k houbaření - zejména na sever od obce, s možností dojít až na hřebeny Javořích hor, na hranici s Polskou republikou a připojit se na turistickou stezku z Meziměstí - Pomeznice na Janovičky, do Rožmitálu a Broumova.

Hynčicemi prochází značená cyklotrasa č. 4020 (okruh Stolové hory). V obci, u pstruží líhně, začíná cyklotrasa č. 4002 (Javoří hory).

Rozhledna na Ruprechtickém Špičáku
Nejvyšší cíl na hřebeni Javořích hor na státní hranici s Polskem. Rozhledna je kovová s nádherným rozhledem do okolí.

Broumovské stěny
Národní přírodní rezervace Broumovské stěny byla vyhlášena roku 1956. Přibližně 12 km dlouhý masiv lesů, pískovcových skal a skalních měst.

Přírodní rezervace Ostaš
Stolová hora Ostaš se nachází  3 km od Police nad Metují, v chráněné krajinné oblasti Broumovsko. V sousedství  naleznete Teplické skály a Adršpašské skály.

 

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA