Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Litoboř

Obec Litoboř se nachází v okrese Náchod, kraj Královéhradecký. Obec Litoboř se nachází na silniční trase z Hořiček do Červeného Kostelce. Bezprostředně sousedí s obcemi Hořičky, Křižanov, Slatina nad Úpou a Světlá. Obec se rozkládá v kotlině podél Zlámaného potoka a stráních táhnoucích se od západu k jihovýchodu.

Historie
Historie obce sahá do 2. poloviny 12. století, kdy tuto část severovýchodních Čech získal do svých mocenských zájmů mocný rod z Kladska. K jeho představitelům patřil i Lutobor, jehož jméno se odráží v názvu obce. Historicky významnou samotou patřící k obci je Turyň. Je to bývalá tvrz pánů litobořských. Tvrz litobořská se poprvé připomíná v r. 1369 Ješkem (Janem) z Litoboře. V současné době se z tvrziště zachovaly jen slabě znatelné valy. Na místě zaniklé tvrze se nachází statek č. p. 1.

Pamětihodnosti
- Tvrz Litoboř

Dopravní spojení
Obcí prochází silnice III. třídy z Hořiček do Červené Hory a silnice III. třídy do obce Světlá autobusové spojení na linkách Česká Skalice – Hořičky – Červený Kostelec a Náchod – Červená Hora - Brzice.

Návštěvní cíle
Členitý terén s krásnou přírodou, řada architektonicky zajímavých stavení v obci - podhorské chalupy ve stráních, bývalé hospodářské usedlosti, jízdárna Litoboř (výuka jezdectví na koni, hipoterapie, programy pro děti)

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.mikroregionupa.cz, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA