Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bystrá nad Jizerou

Podkrkonošská Obec Bystrá nad Jizerou se nachází ve výšce 468 m nad mořem, její rozloha je 562 ha.

Z bysterských kopců a strání je překrásný výhled na hřebeny Krkonoš, dále na Ještěd, Kozákov, a Strážník.

V blízkém okolí najdete mnoho turistických oblastí jako jsou Bozkovské jeskyně, Český ráj  a Krkonoše.

Zajímavost

Ale i přímo v obci se nachází jedinečná zajímavost - „bysterský dřevěný most“ věšadlového typu z roku 1922, který je kulturní památkou zapsanou v ústředním seznamu památek ČR, jediný svého druhu v Evropě, klenoucí se přes řeku Jizeru.

V obci naleznete řadu typických podkrkonoškých chalup z 19. století, mnohé z nich jsou stále obydlené místními občany, další slouží jako rekreační objekty.

V roce 1907 byla v obci postavena první hasičská zbrojnice (dnes již není sborem využívána a potřebovala by projít rekonstrukcí) a po I. světové válce postavila tělovýchovná jednota pomník padlých, u kterého se každoročně konají pietní akty.

První  zmínka o naší obci pochází z roku 1320, nejvíce obyvatel (621) žilo v naší obci během 19. století.

Současnost

V současné době má Bystrá nad Jizerou 120 obyvatel. O společenské dění v obci se starají dva aktivní spolky, Sbor dobrovolných hasičů (založen r. 1893) a Tělovýchovná jednota (založena r. 1983), které ve spolupráci s Obecním úřadem připravují kulturní akce jako jsou plesy, dětský karneval, dětský den, divadelní představení, pálení čarodějnic, fotbalové soutěže, hasičské soutěže, různé sportovní soutěže a podobně.

Zdejší občané si během 70. let 20. století postavili kulturní dům, který je nyní přirozeným centrem společenského života v obci. Dále Obecní úřad pořádá vítání občánků a návštěvy spojené s gratulacemi při oslavách kulatých narozenin místních občanů.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.bystranadjizerou.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA