Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bystrá nad Jizerou

Podkrkonošská Obec Bystrá nad Jizerou se nachází ve výšce 468 m nad mořem, její rozloha je 562 ha.

Z bysterských kopců a strání je překrásný výhled na hřebeny Krkonoš, dále na Ještěd, Kozákov, a Strážník.

V blízkém okolí najdete mnoho turistických oblastí jako jsou Bozkovské jeskyně, Český ráj  a Krkonoše.

Zajímavost

Ale i přímo v obci se nachází jedinečná zajímavost - „bysterský dřevěný most“ věšadlového typu z roku 1922, který je kulturní památkou zapsanou v ústředním seznamu památek ČR, jediný svého druhu v Evropě, klenoucí se přes řeku Jizeru.

V obci naleznete řadu typických podkrkonoškých chalup z 19. století, mnohé z nich jsou stále obydlené místními občany, další slouží jako rekreační objekty.

V roce 1907 byla v obci postavena první hasičská zbrojnice (dnes již není sborem využívána a potřebovala by projít rekonstrukcí) a po I. světové válce postavila tělovýchovná jednota pomník padlých, u kterého se každoročně konají pietní akty.

První  zmínka o naší obci pochází z roku 1320, nejvíce obyvatel (621) žilo v naší obci během 19. století.

Současnost

V současné době má Bystrá nad Jizerou 120 obyvatel. O společenské dění v obci se starají dva aktivní spolky, Sbor dobrovolných hasičů (založen r. 1893) a Tělovýchovná jednota (založena r. 1983), které ve spolupráci s Obecním úřadem připravují kulturní akce jako jsou plesy, dětský karneval, dětský den, divadelní představení, pálení čarodějnic, fotbalové soutěže, hasičské soutěže, různé sportovní soutěže a podobně.

Zdejší občané si během 70. let 20. století postavili kulturní dům, který je nyní přirozeným centrem společenského života v obci. Dále Obecní úřad pořádá vítání občánků a návštěvy spojené s gratulacemi při oslavách kulatých narozenin místních občanů.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.bystranadjizerou.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA