Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Záhoří

Obec Záhoří leží  na úpatí Kozákova ve směru k Železnému Brodu.

Na území obce se nachází lom, proto v těchto místech můžete dodnes nalézt olivíny. Jedná se o významné naleziště těchto kamenů v Čechách.

Přírodní zajímavostí je kromě Kozákova a údolí Jizery také blízký Hamštejnský hřeben (610 m n. m.) s výhledem na panorama nedalekého Českého ráje. Kromě vhodného cíle na výlet představuje také významnou křižovatku turistických a cykloturistických cest.

V budově obecního úřadu  je umístěna Galerie Miroslava Hrachy, který obci zdarma věnoval vystavená sochařská díla a obrazy.

V obci můžete nalézt známky přetrvávající sklářské tradice v Pojizeří, najdete zde několik dílen s výrobou skla a bižuterie.

Mezi tradiční sportovní akce patří nohejbalový turnaj, který se postupně stává jednou z nejmasovějších akcí podobného charakteru v regionu.

Obec má asi 500 obyvatel a je složena z místních částí Záhoří, Smrčí, Proseč, Pipice a Dlouhý.

Zajímavá místa


Kozákov

Galerie M. Hrachy

Hamštejnský hřeben

Prackovský vrch

Kostel v Dlouhém

Lípa srdčitá v Záhoří

Socha sv. Jana Nepomuckého

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.kozakov.cz/obce/zahori.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA