Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Záhoří

Obec Záhoří leží  na úpatí Kozákova ve směru k Železnému Brodu.

Na území obce se nachází lom, proto v těchto místech můžete dodnes nalézt olivíny. Jedná se o významné naleziště těchto kamenů v Čechách.

Přírodní zajímavostí je kromě Kozákova a údolí Jizery také blízký Hamštejnský hřeben (610 m n. m.) s výhledem na panorama nedalekého Českého ráje. Kromě vhodného cíle na výlet představuje také významnou křižovatku turistických a cykloturistických cest.

V budově obecního úřadu  je umístěna Galerie Miroslava Hrachy, který obci zdarma věnoval vystavená sochařská díla a obrazy.

V obci můžete nalézt známky přetrvávající sklářské tradice v Pojizeří, najdete zde několik dílen s výrobou skla a bižuterie.

Mezi tradiční sportovní akce patří nohejbalový turnaj, který se postupně stává jednou z nejmasovějších akcí podobného charakteru v regionu.

Obec má asi 500 obyvatel a je složena z místních částí Záhoří, Smrčí, Proseč, Pipice a Dlouhý.

Zajímavá místa


Kozákov

Galerie M. Hrachy

Hamštejnský hřeben

Prackovský vrch

Kostel v Dlouhém

Lípa srdčitá v Záhoří

Socha sv. Jana Nepomuckého

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.kozakov.cz/obce/zahori.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA