Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chuchelna

Obec Chuchelna na rozloze 1 078 hektarů leží na samé hranici chráněné krajinné oblasti Český ráj pod severovýchodním svahem Kozákova na chuchelském potoce v nadmořské výšce 385 m, 2 kilometry západně od Semil.

Obec se dělí na tři části, a to: Chuchelna, Lhota, Komárov. K části Chuchelna patří i osada Slap, kde se nalézá čedičový lom. Na území Chuchelny se nachází vrch Kozákov, hora prvohorního stáří s nadmořskou výškou 744 m, s Riegrovou turistickou chatou a rozhlednou na hrcholu.

V Chuchelně žije 777 obyvatel a v částech Lhota a Komárov žije 125 obyvatel, celkem 902 obyvatel (údaj k 30 .6. 2002).

Nadřazenou správní jednotkou je okres Semily - pouhé 2 kilometry, krajské město Liberec je vzdáleno asi 40 km.

Obecní úřad jednou za čtvrt roku nákladem 360 ks vydává místní zpravodaj " Chucheláček ", který je distribuován do všech domácností Chuchelny zdarma.

O historických událostech v obci je možné se dočíst v kronikách:
- kronika obce Chuchelna
- kronika Sboru dobrovolných hasičů
- kronika Lhota-Komárov
- kronika základní školy
- kronika Sokola
- kronika klubu seniorů

V obci Chuchelna působí mnoho spolků - Sbor dobrovolných hasičů, Sokol, Český svaz žen, klub seniorů, Myslivecké sdružení.

Kulturní zázemí zabezpečuje v obci sál v sokolovně v objektu č. p. 243, zasedací místnost v budově obecního úřadu č. p. 269, prostory na místním hřišti, prostor koupaliště a dále prostor v mateřské a základní škole.

Obec vydala pohlednice Chuchelny (letní a zimní). Pohlednice je možno koupit na obecním úřadě v Chuchelně, na Kozákově, v místních prodejnách a ve vybraných prodejnách v Semilech.

Na území obce jsou vytvořeny podmínky pro provozování jak letních, tak zimních sportů. Aktivně je využíváno fotbalové hřiště, dále místní sokolovna k halovým sportům (volejbal, házená, ap.).

Pro provozování zimních sportů slouží především lyžařský vlek v areálu Kozákov, jehož délka činí asi 500 m.

Územím obce procházejí turistické a cyklistické trasy ze Semil na Kozákov, Železný Brod a Bačov. Obec Chuchelna svou rozlohou mezi Českým rájem a Krkonošemi poskytuje výhodné možnosti k zimní rekreaci (Kozákov, Krkonoše a Jizerské hory) i k rekreaci letní.

Možnosti občerstvení:
- Hostinec u Vega (Chuchelna 67)
- Chata Kozákov ( Komárov 45 )
- Pohostinství u Kodrů (Lhota 23)
- Bistro u Coufalů (Lhota 9)
- v létě kiosek u koupaliště (Chuchelna)
- v zimě občerstvení u lyžařského vleku

Možnost ubytování se nabízí u Fuksů na Komárově č. p. 14. Jsou zde i prodejny smíšeného zboží a to: Samoobsluha (Chuchelna 296) a Koloniál " Na Milíři"(Chuchelna 51).

Lyžařské středisko TJ Sokol Chuchelna se nachází na severním svahu Kozákova, těsně pod vrcholem. Má dva lyžařské vleky, 300 a 500 metrů dlouhé. Kratší slouží převážně pro potřeby tělocvičné jednoty, delší pro veřejnost . Je zde i dostatek volného terénu. Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány. Parkování je možné na komunikaci přímo u lyžařských vleků nebo na parkovišti na vrcholu Kozákova. U dolní stanice vleků je obslužná budova, prodej lístků a občerstvení.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.chuchelna.cz/semily/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA