Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Obora

Historie
Nejstarší písemná zmínka o Oboře pochází z roku 1268, kdy ji Přemysl Otakar II. postoupil pražskému biskupovi Janovi III. z Dražic. V majetku biskupů zůstala do roku 1347. Tehdy ji vyměnili za polovinu Rožmitálu se Sezimou z Rožmitálu. Krátce před husitskými válkami koupil Oboru pražský arcibiskup, který ji roku 1419 zastavil Rytkéři z Polenska. Rytkéřův syn Jan prodal r. 1474 vesnici Novohradským z Kolovrat.

V roce 1531 zde postavil Jan z Kolovrat tvrz, která stávala v prostoru domů č. p. 65 a 70. Zachoval se z ní sklep a studna. V 60. letech 16. století získali oborské zboží Vřesovcové. Volfovi z Vřesovic byla roku 1623 Obora konfiskována, protože během stavovského povstání verboval proti císaři vojsko. Byl zatčen a uvězněn v Bílé věži na Pražském hradě, odkud pomocí provazu spuštěného z okna uprchl a válčil v saském vojsku. V roce 1654 nalézáme Oboru jako císařský majetek. O šest let později kupují Oboru markrabata z Baden-Baden a připojují ji k panství Vršovice, kde zůstala do poloviny 19. století. Schwarzenberkové vlastnili zdejší statek do roku 1924.

Původně gotický kostel sv. Kateřina byl přestavěn v roce 1731, věž pochází z původní stavby. Směrem na Počedělice se nachází lokalita Loužek se zbytkem lužního lesa a výskytem chráněných druhů rostlin. Zajímavá je protizátopová hráz na Ohři.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obecni-urad.net/source/index.php?ID=11134, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2022

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

Velikonoce 2022 v JORDÁNSKU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVydejte se s CK TILIA na poznávací okruh biblickou zemí za Jordánem - navíc dvoudenní návštěva Petry, safari a nocleh ve Wadi Rum a závěrečný pobyt v luxusním 5* hotelu u Mrtvého moře 

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA