Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Šumice

Historie obce Šumice
Nejstarší dochovaná zmínka o dvoře v Šumicích pochází z roku 1365. Ves byla rozdělena na dva díly. Menší díl byl majetkově rozdroben, větší pak náležel kounickému klášteru a roku 1443 přešel do držení louckého kláštera.

Roku 1531 ves získal Zikmund Válecký z Mírova na Olbramovicích. Olbramovická vrchnost se však připojila ke stavovskému povstání, za což jí byl po porážce stavů na Bílé hoře zkonfiskován majetek. Šumice tak roku 1622 spolu s Olbramovicemi připadly Moravskému Krumlovu knížat z Lichtenštejna. V držení tohoto rodu pak ves zůstala až do zrušení patrimoniální správy roku 1848.

Obyvatelé Šumic se v minulosti věnovali vinařství, kterému se tu dobře dařilo, a obživu získávali také polním hospodářstvím a dobytkářstvím. Za vlády Lichtenštejnů vznikl nejstarší obecní typář se symbolem radlice v pečetním poli. Tento pečetní symbol byl převzat také do návrhu nového znaku obce. Radlice byla doplněna vinným hroznem v erbovních barvách Lichtenštějnů a dvěma odvrácenými liliemi - atributem sv. Antonína, kterému je zasvěcena kaple stojící u šumického rybníka.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obecni-urad.net/source/index.php?ID=7537, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA