Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Čertovy díry

Přírodní památka Čertovy díry je situována v údolí Bělského potoka mezi obcemi Brněnec a Bělá nad Svitavou. Jsou to opukové jeskyně v celkové délce 105 metrů. V těchto místech byly nalezeny zajímavé archeologické vykopávky pravěkých nástrojů a v současné době zde našlo útočiště několik druhů netopýrů.

celý článek

 

Čertovy Skály u Lidečka

Přírodní památka Čertovy Skály u obce Lidečko se rozkládá jižně od Vsetína. Tvoří ji asi 150 metrů dlouhé, z okolního terénu vypreparovaná pískovcovo-slepencová lavice se stěnami až 25 metrů vysokými. Z hřebene útvaru vystupují jednotlivé vrcholky s názvy Hladká, Čertova stěna, Plochá a Kolébka.

celý článek

 

Čertův kámen

Přírodní památka Čertův kámen se nachází ve Vizovické vrchovině v lokalitě Provodov v okrese Zlín. Čertův kámen je tvořen skalním útvarem v lesním porostu na severovýchodním úbočí kopce Rýsov v nadmořské výšce 435 – 485 metrů. Jde o výraznou ukázku selektivního zvětrávání pískovcových skal.

celý článek

 

Kostel sv. Petra z Alkantary - česká Pisa v Karviné

Kostel sv. Petra z Alkantary je známý jako česká Pisa v Karviné. Zřetelně viditelné sešikmení kostela je způsobeno těžbou uhlí pod tímto kostelem během minulého století. To mělo za následek pokles půdy o 36 metrů. Ojedinělá regionální rarita byla zařazena do České knihy rekordů a kuriozit jako nejšikmější kostel v Česku.

celý článek

 

Dělostřelecká tvrz Bouda – muzeum čs. opevnění

Betonová hranice na Suchém vrchu je oblíbeným výletním místem s rozhlednou, která byla postavena v roce 1932 zároveň jako vodárenská věž. Nachází se na zalesněném hřbetu, který tvoří bývalou zemskou hranici mezi Čechami a Moravou v nejvýchodnějším cípu Orlických hor.

celý článek

 

Divadelní společnost Petra Bezruče

Po 2. světové válce zůstalo v Ostravě jen jedno české divadlo a doba nazrála tomu, aby byla vybudována nová divadelní scéna, která by měla odlišný repertoár než klasické kamenné divadlo. Proto už v roce 1945 vznikla nová scéna, která se orientovala převážně na mladého diváka.

celý článek

 

Divadelní spolek Frída - (Divadlo Bolka Polívky)

Zakladatelem divadelního spolku Frída, který vznikl z iniciativy Bolka Polívky, je herec Martin Trnavský. Spolek vznikl koncem roku 1999 a jeho domovskou scénou je Divadlo Bolka Polívky. Bolek Polívka se podílel nejen na vzniku divadelního spolku organizačně, ale také autorsky.

celý článek

 

Divadlo Čtyřlístek – divadlo na Slezské

Divadelní těleso Čtyřlístek poskytuje zázemí pro několik divadelních souborů, které se zabývají tvorbou divadelních her jako pro děti, tak i pro mládež a dospělé. Čtyřlístek je sdružen se soubory DUO – Divadlo Ostravice, ING Kolektiv, mládežnickým souborem 21 Gramů a amatérským divadelním spolkem SERUM.

celý článek

 

Divadlo Husa na provázku

V moravské metropoli Brně je Divadlo Husa na provázku jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí v ČR, která pracuje od roku 1967. Základ dnešního divadla Husa na provázku v Brně je v Domě pánů z Fanalu z 18. století, který stojí na místě staršího měšťanského domu na Zelném trhu.

celý článek

 

Loutkové divadlo Sokol – Přerovský kašpárek

Divadlo loutek Přerov vzniklo v roce 1915 jako jedno z prvních loutkových divadel na Moravě. V prvopočátcích se pro veřejnost hrávalo jako loutkové domácí divadlo bratra Horneka s marionetami vysokými 25 centimetrů. Teprve později byly loutky vysoké už 50 cm. Hlediště v Palackého škole tehdy pojalo 240 diváků.

celý článek

 

Divadlo Point

Studentské divadlo Point v Prostějově je souborem, který tvoří zejména studenti Gymnázia Jiřího Wolkera a další nadšenci ve věku 12 až 25 let. Divadlo má v repertoáru inscenace jak kolektivně-autorské, tak režisérské.

celý článek

 

Divadlo Šumperk

Mohutná budova divadla Šumperk patří mezi výrazné dominanty hlavní pěší zóny města. Divadlo bylo postaveno podle návrhu vídeňského architekta Georga Bergera už v roce 1902. Budova sloužila kulturnímu, společenskému a spolkovému životu. České profesionální divadlo zahájilo svou činnost 1. srpna 1951.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA