Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Hrad Velhartice má světově unikátní kamenný most

Hrad Velhartice má světově unikátní kamenný most

Romantický šumavský hrad Velhartice je bývalým sídlem výrazné postavy z okolí českého krále Karla IV. - Buška z Velhartic. Návštěvníky určitě překvapí nejen svým nevšedním obranným systémem, ale určitě také zalesněnými stráněmi jednoho z nejkrásnějších pošumavských údolí.

celý článek

 

Hrad Helfštýn je místem srazu uměleckých kovářů

Hrad Helfštýn je místem srazu uměleckých kovářů

Ojedinělý hrad Helfštýn s nejdelšími hradebními zdmi v České republice je umístěn v zalesněném kopci nedaleko Lipníku nad Bečvou. Hrad vybudovaný na hřebeni nad údolím řeky Bečvy v minulosti střežil hlavní obchodní cestu do Slezska. Každoročně se zde koncem srpna pořádá mezinárodní setkání uměleckých kovářů „Hefaiston“.

celý článek

 

Březnický zámek má unikátní knihovnu

Březnický zámek má unikátní knihovnu

Původ zámku Březnice je možné najít v gotické tvrzi staročeského rodu Buziců z 1. poloviny 13. století. Buzicové odvozovali svůj původ od bájného Bivoje, a proto měli ve znaku kančí hlavu. Unikátem březnického sídla je tzv. Lokšanská knihovna, která je nejstarší renesanční zámeckou knihovnou v Čechách.

celý článek

 

Hrad Zvíkov je skvost českého stavitelského umění

Hrad Zvíkov je skvost českého stavitelského umění

Stavbu hradu Zvíkov započal Václav I. ve 13. století a dokončil ji Přemysl Otakar II. Hrad měl strategickou polohu na skalním ostrohu a sloužil jako opěrný bod královské moci. Původně královský hrad bývá často označován jako král českých hradů. Hrad Zvíkov patří bezesporu mezi skvosty české raně gotické architektury.

celý článek

 

Zámek Buchlovice

Zámek Buchlovice

Buchlovický zámek z přelomu 17. století právem patří k nejvýznamnějším barokním zámkům na Moravě. Barokní zámek Buchlovice postavený ve stylu italské vily je obklopen unikátním parkem středoevropského významu, který rozhodně stojí za návštěvu.

celý článek

 

Rytířský hrad Bouzov

Rytířský hrad Bouzov

Pohádkový hrad Bouzov najdou výletníci na severní Moravě mezi obcemi Doly a Bouzov. Hrad je viditelný z dalekého okolí a okouzluje svou mohutností i počtem věžiček. Romantika hradu a okolního prostředí zlákala filmaře k natočení pohádek Pyšná princezna a Princezna Fantagiro. Hrad tvořil také kulisu pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

celý článek

 

Kuks je perlou českého vrcholného baroka

Kuks je perlou českého vrcholného baroka

NKP Kuks je proslulá barokními sochami M. B. Brauna a někdejším lázeňským areálem. Samotná obec Kuks leží v malebném Podkrkonoší na hlavním silničním tahu z Hradce Králové do Krkonoš. Okolí Kuksu je známé nádhernou přírodou, historickými a uměleckými památkami, které lákají turisty svými bohatými možnostmi pro výlety.

celý článek

 

Kulturní Hradec Králové

Kulturní Hradec Králové

Město Hradec Králové leží v nejvýznamnějším prostoru České kotliny, na soutoku řek Labe a Orlice. Statutární město Hradec Králové patří svou velikostí i významem mezi nejdůležitější centra osídlení v České republice a je sídlem Královéhradeckého kraje.

celý článek

 

Karlovy Vary - město lázní a festivalů

Karlovy Vary - město lázní a festivalů

Světoznámé lázeňské město Karlovy Vary se nachází asi 120 km západně od Prahy blízko hranic s Německem. Jedinečnost Karlových Varů tkví především v lázeňské léčbě a zdejších minerálních pramenech. Lázeňství není však jedinou devizou města v srdci Evropy.

celý článek

 

Uherské Hradiště hýří vínem a folklórem

Uherské Hradiště hýří vínem a folklórem

Uherské Hradiště je jedním z hlavních center regionu bohatého na památky a lidové tradice Slovácka. Město Uherské Hradiště je proslulé svébytným folklorem, cimbálovou muzikou, dobrým vínem, překrásnými kroji a řadou dochovaných lidových tradic. Město leží na řece Moravě v Dolnomoravském úvalu, obklopené od východu Bílými Karpatami a od západu vrcholky Chřibů.

celý článek

 

V Pardubicích to žije nejen perníkem

V Pardubicích to žije nejen perníkem

Pardubice leží ve středu východních Čech u soutoku řeky Labe a Chrudimky uprostřed Pardubické kotliny. Dominantu kraje tvoří Kunětická hora, odkud je rozhled po celé rovině, na Železné hory, Českomoravskou vysočinu, na Orlické hory i Krkonoše, někdy až na Kozákov a Ralsko.

celý článek

 

Sepetná – centrum jarních radovánek

Sepetná – centrum jarních radovánek

Zanedlouho vypukne období jarních prázdnin, což pro rodiče znamená vymyslet, jak zabavit své neposedné ratolesti. Pokud to právě také řešíte, máme pro vás skvělý tip! Vydejte se s nimi na Sepetnou, protože co může být lepšího, než prázdniny strávené na horách?

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA