Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Výklenková kaple se sochou Madony s dítětem

Ve Valašském Meziříčí přibyla zcela nedávno (2010) nová kulturní památka. Statut kulturní památky přiznalo Ministerstvo kultury výklenkové kapli se sochou Madony s dítětem, která se nachází v centru obce Choryně.

celý článek

 

Ostravská Katedrála Božského Spasitele

Katedrála Božského spasitele v Ostravě je hlavním kostelem ostravsko-opavské diecéze, která stojí uprostřed náměstí Msgre. Šrámka ve čtvrti Moravská Ostrava, jen pár kroků od centrálního Masarykova náměstí. Druhý největší kostel na Moravě nesl dříve název bazilika Božského spasitele. Katedrálním kostelem je od zřízení ostravsko-opavské diecéze.

celý článek

 

Kladruby nad Labem – zámek s hřebčínem

Původně renesanční zámek i s hřebčínem byl založený ve 2. polovině 16. století. Zdejší hřebčín založený v roce 1563 císařem Maxmiliánem II. je nejstarším hřebčínem na světě, který se zabývá chovem starokladrubských běloušů. V roce 1579 byl císařem Rudolfem II. povýšen na dvorní hřebčín.

celý článek

 

Klášter Rosa coeli

Zřícenina kláštera Rosa coeli jinak Růže nebes je pozoruhodná kulturní památka okresu Brno-venkov. Nachází se na východním okraji historického centra Dolních Kounic v údolí řeky Jihlavy přímo pod hradním kopcem. Klášter náleží k významným středoevropským církevním stavbám vrcholné gotiky.

celý článek

 

Klub Starý pivovar

Památkově chráněnou budovu Klubu Starý pivovar v Kroměříži postavili koncem 16. století majitelé kroměřížských šenkovních domů. V bezprostřední blízkosti radnice vystavěli také pivovar, ale pivo se zde už dávno nevaří. Daří se tu však kulturnímu dění, o které se od roku 1956 staral podnik Pal Magneton, coby provozovatel firemního kulturního zařízení.

celý článek

 

Knížecí rotunda Panny Marie ve Znojmě

Knížecí rotunda Nanebevzetí Panny Marie a sv. Kateřiny se nachází v samotném historickém centru města Znojmo. Jde o památku knížecího přemyslovského hradu. Původně byla rotunda součástí areálu hradu a sloužila jako farní kostel.

celý článek

 

Cyklostezka Bečva – trasa č. 472

Středně náročná cyklotrasa č. 472 s délkou 46,5 km je vhodná rodiny s dětmi a pro vyznavače horských kol. Červená trasa vede ze Vsetína, přes Ústí a Janovou do Huslenek a dále Halenkovem, Novým Hrozenkovem, až do Karolinky a do Velkých Karlovic. Na rozcestí Miloňov už mají cyklisté za sebou 33 km trasy ...

celý článek

 

Telč – městská perla

Telč – městská perla

Území dnešní Telče je dle archeologických nálezů osídleno již od pradávna. Kdy přesně tu byla založena osada však není jasné. Pověst říká, že se tak stalo po vítězství moravského knížete Otty II. nad českým Břetislavem v roce 1099. Pod dojmem této události založil prý vítězný panovník kapli a později i kostel a novou osadu, dnešní Staré Město.

celý článek

 

Hraniční meandry Odry – přirozené zákruty řeky

Hraniční meandry řeky Odry v Bohumíně se v roce 2006 staly přírodní památkou. Meandrující úsek toku řeky Odry se rozkládá v rozsáhlém rovinatém území nivy řeky Odry nad soutokem s další větší řekou – Olší v délce asi 7 km na česko-polské hranici.

celý článek

 

Hřebečská důlní stezka

Pro příznivce geologie a hornictví nabízí region Moravské Třebové na Svitavsku zajímavou turistickou oblast. Hřebečská důlní stezka seznamuje turisty s hornickou historií regionu. Celá síť stezek a její jednotlivé úseky jsou vhodné pro každého - pro pěší, cyklisty a část slouží také pro vozíčkáře. Oblast nabízí nepřeberné množství přírodních zajímavostí.

celý článek

 

Alexandrova rozhledna

Rozhledna Alexandrovka je kamenná stavba, která se vypíná na vrcholu Špičák (496 m) na zalesněné stráni nad městem Adamovem na původním místě zaniklého dřevěného vyhlídkového pavilonu. Své jméno získala po předsedovi brněnské sekce Rakouského turistického klubu – Alexandru Suchánkovi, který se o její stavbu zasadil nejvíce.

celý článek

 

Amatérský divadelní soubor Svatopluk

V Hodoníně se kulturní činností zabývají profesionální organizace, jako je Dům kultury, Galerie výtvarného umění a Galerie Kaplička. Nelze opomenout také Hodonínský Symfonický orchestr a smíšený pěvecký sbor, Masarykovo muzeum a Lázně Hodonín.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA