Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Bývalá strážní věž – hláska v Chotěbuzi

V severní části obce Chotěbuz na Těšínsku najdou turisté budovu zchátralého zámku a v jejím sousedství vysokou hlásku, která se dochovala z původního hradu. Zámek pro svůj neutěšený stav není návštěvnické veřejnosti přístupný, zato z opravené hlásky se nabízí nádherný výhled do okolí – na Beskydy i Polský Těšín.

celý článek

 

Hlinsko – hradiště

Ostrožní hradiště Hlinsko leží severně od vesnice stejného jména v okrese Přerov. V letech 1967 – 1991 bylo toto území systematicky zkoumáno archeologem Jiřím Pavelčíkem. Prokazatelně zde bylo zjištěno osídlení kultury s nálevkovitými poháry a kultury s kanelovanou keramikou.

celý článek

 

Holásecká jezera

Chráněná krajinná oblast Holásecká jezera v okolí obce Holásky jsou situována na západ od brněnské městské části Brno-Tuřany. Přírodní památka Holásecká jezera je soustava menších vodních nádrží v údolí Černovického potoka. Vypadají jako poříční jezírka s bohatým pobřežním porostem s charakteristickou mokřadní vegetací a faunou.

celý článek

 

Hrad Bzenec

Starý Hrad s pozůstatky barokní kaple sv. Floriána a Šebestiána z roku 1703 tvoří dominantu města Bzence. Z kopce, na němž stojí ruiny kaple, je poset vinohrady a na jeho úpatí jsou vinné sklepy, je pěkný rozhled do okolí.

celý článek

 

Klenov – bývalý skalní hrad

Zřícenina moravského hradu Klenov se rozkládá na vrcholu Klenov v okrese Vsetín. Zbytky středověkého hradu nesly v historii zřejmě také jméno Vreuntspergk. Vzhledem k faktu, že dosud nebyly nalezeny žádné listiny vztahující se k této lokalitě, je původ hradu nejasný.

celý článek

 

Hrad Potštejn

Hrad Potštejn je jedna z největších zřícenin v ČR. Založen byl pravděpodobně koncem 13. století příslušníky rodu Drslaviců. Býval nejmohutnějším a nejpevnějším hradem v celém Podorlicku. Ke známým osobnostem spojeným s hradem patří loupeživý rytíř Mikuláš, kterého zde budoucí král Karel IV. nejprve obléhal a posléze porazil.

celý článek

 

Středověký hrádek Závada

Pozůstatek středověkého hrádku najdou turisté v Panském lese vpravo od hlavní silnice Závada – Bohuslavice. O tom, že se vskutku jedná o středověký hrádek, svědčí nálezy několika sond z let 1930 až 1953. K nejzajímavější archeologickým nálezům patří několik úlomků keramických nádob z období 14. – 15. století.

celý článek

 

Státní zámek Náchod

Státní zámek Náchod

Zámek v Náchodě je rozsáhlý stavební komplex o pěti nádvořích. Dřívější gotický hrad z 2. poloviny 13. století byl v polovině 16. století přestavěn na renesanční zámek. V polovině 17. století Ottavio Piccolomini zahájil rozsáhlé úpravy a spojil styl nedobytné pevnosti s luxusem barokního paláce. Dnešní podobu získal zámek na počátku 18. století.

celý článek

 

Sychrov je zámek ze Zlatovlásky

Sychrov je zámek ze Zlatovlásky

Zámek Sychrov najdou příznivci historie v severovýchodní části Čech. Sychrov coby nejpohádkovější zámek Libereckého kraje leží poblíž Turnova kousek před branami Českého ráje. Zámek je nejen oblíbeným cílem výletníků, ale také filmařů. Kdopak by neznal nádhernou pohádku Zlatovlásku, Kočičího prince nebo Nesmrtelnou tetu?

celý článek

 

Zoopark v Chomutově slaví letos 35. narozeniny

Zoopark v Chomutově slaví letos 35. narozeniny

Podkrušnohorský zoopark Chomutov má ve svém rodném listu rok založení 1975. V letošním roce tedy slaví 35. výročí své existence. Tato zoologická zahrada se specializuje na chov zvířat pocházejících z Evropy, částečně Asie a také části území severní Afriky. Návštěvníci zde najdou také stará plemena domácích zvířat z různých částí Evropy.

celý článek

 

Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou

Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou

Zámek v Chlumci nad Cidlinou představuje jedno z vrcholných děl barokní zámecké architektury u nás. Barokní zámek s názvem Karlova Koruna nechal vystavět jako své letní sídlo hrabě František Ferdinand Kinský podle plánů jednoho z nejproslulejších barokních stavitelů tehdejší doby Jana Santiniho Aichela v letech 1721-1723.

celý článek

 

Hrad Velhartice má světově unikátní kamenný most

Hrad Velhartice má světově unikátní kamenný most

Romantický šumavský hrad Velhartice je bývalým sídlem výrazné postavy z okolí českého krále Karla IV. - Buška z Velhartic. Návštěvníky určitě překvapí nejen svým nevšedním obranným systémem, ale určitě také zalesněnými stráněmi jednoho z nejkrásnějších pošumavských údolí.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA