Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Valašské muzeum v přírodě

Minulost Rožnova a celého valašského kraje je zachycena ve Valašském muzeu v přírodě, o jehož založení se zasloužili bratři Jaroňkové. Návštěva Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které pravidelně ožívá životem na valašském venkově se vším, co k němu patřilo, je nevšedním zážitkem.

celý článek

 

Pustevny (stavby Dušana Jurkoviče)

V polovině 18. století byla poblíž první dřevěné radhošťské kaple zřízena poustevna pro jednoho poustevníka. Přestože byli už v roce 1782 císařským výnosem poustevníci zrušeni, začalo se místu s opuštěnou poustevnou v katastru obce Prostřední Bečva až dodnes říkat Pustevny.

celý článek

 

SUN Outdoor Pustevny

Na oblíbených vrcholech Pusteven nabízí známé horské středisko poblíž lanové dráhy adrenalinové aktivity pro začátečníky i pro ty zkušenější. Pro více i méně odvážné jsou tu připraveny horská kola a koloběžky.

celý článek

 

Mushering-psí spřežení

Chcete se aspoň na chvíli stát musherem? CK Valašské království vám zprostředkuje zážitkovou projížďku na saních tažených psím spřežením.

celý článek

 

Tarzanie - lanové centrum

Horský lanový park Tarzanie v Trojanovicích Ráztoce nabízí několik tras různé obtížnosti v délce přes tisíc metrů. Dlouhé lanovky nad řekou, vertikální překážky, skoky, žebříky, sítě, pavučiny, lávky a další překážky jsou zavěšeny na stromech ve výšce 4 až 12 metrů nad zemí a jsou důmyslně řazeny tak, aby kombinovaly úkoly s různým stupněm obtížnosti s úkoly technickými či zábavnými.

celý článek

 

Chrám sv. Mikuláše - malostranský barokní klenot

Chrám sv. Mikuláše - malostranský barokní klenot

K panoramatu Prahy již po mnoho let neodmyslitelně patří silueta chrámu sv. Mikuláše s jeho charakteristickou zelenou kopulí. Tato národní kulturní památka dnes patří k nejcennějším stavbám českého baroka a je dokonce považována za jednu z nejkrásnějších barokních staveb v Evropě.

celý článek

 

Chrám sv. Mikuláše

Chrám sv. Mikuláše

K panoramatu Prahy již po mnoho let neodmyslitelně patří silueta chrámu sv. Mikuláše s jeho charakteristickou zelenou kopulí. Tato národní kulturní památka dnes patří k nejcennějším stavbám českého baroka a je dokonce považována za jednu z nejkrásnějších barokních staveb v Evropě.

celý článek

 

Jezuitské Klatovy

Jezuitské Klatovy

Město Klatovy je někdy nazýváno jako Brána Šumavy, případně jako město karafiátů či dragounů. S městem Klatovy jsou spojena také jména J. Vrchlického, V. M. Krameria a J. Thomayera. Královské město Klatovy bylo založeno už v roce 1260 českým králem Přemyslem Otakarem II.

celý článek

 

Galerie výtvarného umění

Galerie výtvarného umění v Ostravě právem náleží k předním sbírkovým institucím v rámci celé České republiky. Jako krajská galerie navazující na tradice Spolku Domu umění byla založena v roce 1952. Galerie dnes sídlí v Domě umění z roku 1926, jejíž budova patří ke skvostům ostravské moderní architektury.

celý článek

 

Muzeum v Bruntále

Sídlem Muzea v Bruntále je zámek Bruntál, národní kulturní památka netradiční dispozice tvaru kruhové výseče, ojediněle spojující renesanci a baroko v jeden architektonický celek. Specializací muzea je dokumentace lesnictví s důrazem na lesnickou pěstební a těžební techniku.

celý článek

 

Muzeum Beskyd

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek sídlí v historické budově zámku ležícího na ostrohu nad řekou Ostravicí. Návštěvníkům nabízí několik stálých expozic.

celý článek

 

Národní muzeum – pokladnice moudrosti

Národní muzeum – pokladnice moudrosti

Národní muzeum je největším a nejstarším muzeem v České republice, kde si můžete prohlédnout cenné sbírky nejrůznějších vědních oborů. Novorenesanční hlavní budova Národního muzea dnes jakožto přední česká muzejní instituce dominuje Václavskému náměstí v Praze.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA