Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Bývalý jezuitský seminář s kaplí sv. Víta v Jindřichově Hradci

Muzeum bylo založeno v r.1882, od r.1927 sídlí v budově bývalého jezuitského semináře. Jsou zde představovány významné archeologické nálezy, velmi vzácná kolekce gotických plastik, doklady cechovní a řemeslné výroby, sbírka obrazů a nábytku.

celý článek

 

Jezuitská kolej s kostelem sv. Maří Magdaleny v Jindřichově Hradci

Kostel je připomínán již ve 13.století. V r.1615 vyhořel, obnoven byl raně barokně v letech 1628-1632. V r.1778 byl odsvěcen a spolu s kolejí začal v r. 1779 sloužit armádě.

celý článek

 

Minoritský klášter a kostel sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci

Jedná se o původní raně gotický dvoulodní kostel, gotickou kapli sv.Mikuláše, bývalý klášter s kaplemi (Soukenickou a barokní špitální Nanebevzetí P.Marie) a bývalý špitál.

celý článek

 

Proboštský kostel Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci

Jedná se o významný gotický chrám z 2.pol.14.století, který je dominantou celého města. Orientované, zděné, pseudosíňové trojlodí s dlouhým chorem, pětiboce uzavřeným.Na severní straně je čtyřboká hranolová věž se zvonovitou střechou a přístavky, sakristie a Špulířská kaple z let 1489-1506.

celý článek

 

Františkánský klášter s kostelem sv. Kateřiny v Jindřichově Hradci

Jedná se o raně barokní architekturu, vytvářející spolu s přilehlým kostelem a domem čp.123/II (Klášteříčkem) urbanisticky zajímavý a v historii města důležitý celek.

celý článek

 

Hřbitovní kostel sv. Václava v Jindřichově Hradci

Původně gotický kostelík na předměstí, jižně od centra, je připomínám poprvé v roce 1399. V roce 1457 byli do kostela uvedeni františkáni, po jejich následném odchodu nebyl kostel plně využíván a udržován. Kostel byl v roce 1606 obnoven jezuity. V roce 1618 byl však kostel vypleněn a vypálen Dampiérovými vojáky ...

celý článek

 

Hřbitovní kostel Nejsvětější Trojice v Jindřichově Hradci

Na hřbitově vysvěceném r.1584 byl vystavěn hradeckými utrakvisty v letech 1590-1594 goticko-renesanční jednolodní kostel, který byl nově zaklenut v polovině 18.století. Zajímavá je tzv.Pirchanská kaple z r.1597, na jižní straně kostela. Hřbitov byl zrušen v r.1961 a přeměněn v park.

celý článek

 

Kostel sv. Jakuba s Černínskou hrobkou v Jindřichově Hradci

Připomíná se r.1518, kdy u něho byla zřízena křížová cesta o jedenácti zastaveních,které byly v minulém století rozšířeny o další tři. V r.1793 byl odsvěcen, ve 40.letech 19.století sloužil za prachárnu. Dnešní pseudogotická podoba kostela (postaveného Bedřichem Stachem) je z let 1859-60.

celý článek

 

Zbytky hradebního pásu v Jindřichově Hradci

Původní městské opevnění navazovalo na opevnění hradu a využívalo k obraně města i toku Nežárky a dvou rybníků malého i velkého Vajgaru. Nejúplněji je zachována část na severovýchodě města mezi náměstím T.G.Masaryka a velkým Vajgarem, kde dosud stojí parkánová hradba s baštami , příkop a částečně i zeď hlavní.

celý článek

 

Židovský hřbitov v Jindřichově Hradci

Na jihozápadním předměstí města na zalesněném svahu kopce Pejčoch na řekou Nežárkou se nachází židovský hřbitov, poprvé připomínám již v 15.století, ale doložen až v 16.století.Nejstarší čitelný náhrobek je z roku 1714.

celý článek

 

Dronte - Půjčovna Ohře

Zdraví vás největší půjčovna na této romantické řece. Máte možnost vyrazit na plavbu na rozličných plavidlech. Nabízíme kanoe Vydra, rodinné kanoe Samba a Tuka se třemi sedačkami, šestimístný raft Colorado a další...

celý článek

 

Surf club

Surf club se nachází u Jesenické přehrady s možností ubytování v chatkách nebo vlastní cararavan, stany, stravování, soc. zázemí, sprchy, parkování, surfování, jachting vše v areálu.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA