Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Provaznické muzeum v Deštné

Dlouholetá tradice provaznictví v Deštné se datuje od 70. let 18. století, kdy přišel do městečka rod Kliků. Poslední provazník z tohoto rodu Karel Klik zřídil v bývalé dílně svého domu provaznické muzeum, jediné tohoto typu v Čechách. Provaznická výroba v Deštné pokračuje ve výrobním družstvu Delana.

celý článek

 

Schwarzenberská hrobka v Domaníně

Schwarzenberská hrobka je hrobkou rodu Schwarzenbergů v Domaníně v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se poblíž Třeboně v parku jihovýchodně od rybníka Svět. Založil ji Jan Adolf II. Schwarzenberg na podnět své manželky Eleonory Schwarzenbergové. V hrobce je uloženo 26 rakví.

celý článek

 

Státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci

Státní hrad a zámek Komplex budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci je po Pražském hradu a dále zámku v Českém Krumlově třetím nejrozsáhlejším památkovým objektem v České republice. Rozkládá se na více jak 3 ha, má 320 místností. V interiérech je uloženo na 10000 uměleckých předmětů.

celý článek

 

Bývalý jezuitský seminář s kaplí sv. Víta v Jindřichově Hradci

Muzeum bylo založeno v r.1882, od r.1927 sídlí v budově bývalého jezuitského semináře. Jsou zde představovány významné archeologické nálezy, velmi vzácná kolekce gotických plastik, doklady cechovní a řemeslné výroby, sbírka obrazů a nábytku.

celý článek

 

Jezuitská kolej s kostelem sv. Maří Magdaleny v Jindřichově Hradci

Kostel je připomínán již ve 13.století. V r.1615 vyhořel, obnoven byl raně barokně v letech 1628-1632. V r.1778 byl odsvěcen a spolu s kolejí začal v r. 1779 sloužit armádě.

celý článek

 

Minoritský klášter a kostel sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci

Jedná se o původní raně gotický dvoulodní kostel, gotickou kapli sv.Mikuláše, bývalý klášter s kaplemi (Soukenickou a barokní špitální Nanebevzetí P.Marie) a bývalý špitál.

celý článek

 

Proboštský kostel Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci

Jedná se o významný gotický chrám z 2.pol.14.století, který je dominantou celého města. Orientované, zděné, pseudosíňové trojlodí s dlouhým chorem, pětiboce uzavřeným.Na severní straně je čtyřboká hranolová věž se zvonovitou střechou a přístavky, sakristie a Špulířská kaple z let 1489-1506.

celý článek

 

Františkánský klášter s kostelem sv. Kateřiny v Jindřichově Hradci

Jedná se o raně barokní architekturu, vytvářející spolu s přilehlým kostelem a domem čp.123/II (Klášteříčkem) urbanisticky zajímavý a v historii města důležitý celek.

celý článek

 

Hřbitovní kostel sv. Václava v Jindřichově Hradci

Původně gotický kostelík na předměstí, jižně od centra, je připomínám poprvé v roce 1399. V roce 1457 byli do kostela uvedeni františkáni, po jejich následném odchodu nebyl kostel plně využíván a udržován. Kostel byl v roce 1606 obnoven jezuity. V roce 1618 byl však kostel vypleněn a vypálen Dampiérovými vojáky ...

celý článek

 

Hřbitovní kostel Nejsvětější Trojice v Jindřichově Hradci

Na hřbitově vysvěceném r.1584 byl vystavěn hradeckými utrakvisty v letech 1590-1594 goticko-renesanční jednolodní kostel, který byl nově zaklenut v polovině 18.století. Zajímavá je tzv.Pirchanská kaple z r.1597, na jižní straně kostela. Hřbitov byl zrušen v r.1961 a přeměněn v park.

celý článek

 

Kostel sv. Jakuba s Černínskou hrobkou v Jindřichově Hradci

Připomíná se r.1518, kdy u něho byla zřízena křížová cesta o jedenácti zastaveních,které byly v minulém století rozšířeny o další tři. V r.1793 byl odsvěcen, ve 40.letech 19.století sloužil za prachárnu. Dnešní pseudogotická podoba kostela (postaveného Bedřichem Stachem) je z let 1859-60.

celý článek

 

Zbytky hradebního pásu v Jindřichově Hradci

Původní městské opevnění navazovalo na opevnění hradu a využívalo k obraně města i toku Nežárky a dvou rybníků malého i velkého Vajgaru. Nejúplněji je zachována část na severovýchodě města mezi náměstím T.G.Masaryka a velkým Vajgarem, kde dosud stojí parkánová hradba s baštami , příkop a částečně i zeď hlavní.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA